Moje životní motto zní: Život je jako žebřík do kurníku,krátkej a posranej.

Listopad 2008

Milan Baroš zničil hattrickem tým Hacettepe

30. listopadu 2008 v 21:59 | blazja |  Milan Baroš

Český fotbalový útočník Milan Baroš ukončil šestizápasové čekání na gól v dresu Galatasaraye Istanbul hattrickem. Díky němu v neděli jeho tým porazil 3:1 předposlední Hacettepe, které zápas dohrávalo bez dvou vyloučených hráčů. Baroš má na kontě osm ligových branek a dostal se na druhé místo tabulky střelců o dva góly za vedoucího Mehmeta Yildize ze Sivassporu.

Galatasaray přitom proti outsiderovi nezačal dobře a hosté se dokonce ujali vedení. Jenže pak ve 36. minutě přišlo Hacettepe o vyloučeného hráče. Galatasaray se dostal do velkého tlaku, z kterého vyplynula vyrovnávací branka Baroše těsně před odchodem do šaten. Po změně stran pak Baroš proměnil pokutový kop a hattrick uzavřel v 72. minutě.
Výsledky - 13. kolo:
Bursaspor - Antalyaspor 1:1, Galatasaray - Hacettepe 3:1, Genclerbirligi - Büyüksehir 0:0, Kocaelispor - Konyaspor 3:0.

Rooney rozhodl bitvu o Manchester, Van Persie sestřelil Chelsea

30. listopadu 2008 v 19:29 | blazja |  Barclays Premier league
Fotbalisté Manchesteru City nedokázali zopakovat dvě vítězství nad městským rivalem z minulé sezóny. V 15. kole Premier League se tentokrát v derby radovali hráči Manchesteru United. Nedělní výhru 1:0 jim svým stým klubovým gólem zajistil Wayne Rooney. Hosté tři body ubránili, přestože od 68. minuty dohrávali zápas bez vyloučeného Cristiana Ronalda. Chelsea prohrála 1:2 velké londýnské derby s Arsenalem. Petra Čecha dvakrát překonal Van Persie.
V prvním poločase bitvy Manchester City - Manchester United byli nebezpečnější hosté. Domácí Ireland sice z ojedinělé akce trefil tyč, ve 42. minutě ovšem Rooney snadno dorazil do sítě brankářem vyraženou střelu Carricka. Ve věku 23 let tak úspěšný střelec oslavil svoji jubilejní 100. trefu v klubovém dresu Manchesteru United!
Cestu za vítězstvím Fergusonovu týmu zkomplikoval Cristiano Ronaldo. Portugalský hezoun zahrál před brankou soupeře rukou jako volejbalista a vykoledoval si druhou žlutou kartu. "Citizens" se vrhli do útoku, jejich tlak byl však hodně platonický. Hráči United už tři body bez větších problémů uhájili a pojistili si třetí místo v tabulce.
Den velkých derby pokračoval v Londýně. Chelsea šla ve 30. minutě do vedení šťastnou trefou. Brankář Arsenalu Almunia uspěchal rozehrávku a po rychlém protiútoku si dal nešťastník Djourou vlastní gól.
Také po přestávce měla aktivní Chelsea navrch. O to větší byl její šok, když Van Persie dvěma slepenými góly otočil skóre! "Blues" vůbec poprvé v podzimní soutěži inkasovali ve druhém poločase a brankáři Petru Čechovi skončila po 590 minutách ligová neprůstřelnost. Arsenal tak zůstal ve hře o titul.
Portsmouth sice v zápase s Blackburnem ztratil během pěti minut dvoubrankové vedení, nakonec se však přece jen radoval z výhry, když se deset minut před koncem prosadil Davis a rozhodl o výsledku 3:2. Blackburn, který čeká na výhru devět zápasů, tak po čtvrté prohře v řadě zůstal na předposledním místě tabulky.
Anglie, 15. kolo:
Manchester City - Manchester United 0:1 (42. Rooney), Portsmouth - Blackburn 3:2 (49. Crouch, 53. Defoe, 79. Davis - 62. Derbyshire, 67. Tugay), Tottenham - Everton 0:1 (51. Pienaar), Chelsea - Arsenal 1:2 (30. vlastní Djourou - 60. a 62. Van Persie).

CSI: Hard Evidence (PC)

26. listopadu 2008 v 19:22 | blazja |  !!!! Počítačové hry!!!!

26. listopadu 2008 v 17:37 | blazja
Mám nový spřátelený blog tenhle je o Premier League.
Barclays Premier League Logo Pictures, Images and Photos

Anglická rodina tvrdí, že má v gauči mimozemšťana

24. listopadu 2008 v 20:17 | blazja |  !!NEUVĚŘITELNÉ!!
Když někdo tvrdí, že se v jeho gauči skrývají duchové, mnoho lidí si neodpustí jízlivý úsměv. Ještě k tomu, když o rodinném trápení vypráví žena se jménem Christine Strangeová (ve volném překladu Kristýna Divná), tak nezbývá než si poklepat na čelo. Ženě ale přesto není do zpěvu.

Christine Strangeová z Bristolu tvrdí, že když se jedno nedělní ráno posadila na sofa a chtěla si vypít čaj, začaly se z něj ozývat podivné kvičivé zvuky, které byly stále hlasitější a hlasitější.
"Myslela jsem si, že jsem snad zešílela, ale můj yorkšírský teriér Poppy to slyšel také. Okamžitě začal okolo sedačky čenichat, ale po chvíli se z ničeho nic vyděsil a utekl. Je to, jakoby tam byl nějaký mimozemšťan a ten zvuk je stále hlasitější," uvedla žena z Bristolu, která se prý bojí, že se ty zvuky ozvou někdy večer, až bude celá rodina u televize.

Manžel si na sofa odmítá sednout

Deník Sun informoval o tom, že Christinin manžel Nigel se na sedačku odmítá vůbec posadit.
Podle expertů čelí Velká Británie v tomto roce zcela enormnímu počtu nadpřirozených událostí. "Za poslední rok bylo spatřeno více neidentifikovatelných leteckých objektů (UFO) a nahlášeno tolik zvláštních událostí, že něco takového už dlouho nepamatuji," uvedl Nick Pope, který dříve pracoval jako expert přes zvláštní jevy a události na britském ministerstvu obrany.

Magic soccer tricks

24. listopadu 2008 v 18:53 | blazja |  Fotbalové videa

Změna vzhledu!!!!

23. listopadu 2008 v 17:33 | blazja |  Blog
Je tady změna vzhledu tak pište jestli se Vám nový vzhled líbí nebo ne.
Takhle vypadá nový vzhled dobré ne???
Tak a tohle je starý vzhled.
Pro ty co mají Mozzilu Firefox: Nový vzhled se nezobrazuje teda alespoň mi zkuste jiný prohlížeč.

Diplom za 2. místo v soutěži o nejlepšího sportovce

23. listopadu 2008 v 17:16 | blazja
Poprvé jsem se zůčastnil takovéto soutěže a hned jsem se umístil na druhém místě, což si myslím že je dobré. Díky všem za hlasy!!!

Dvanáctiletý Brit zemřel po předávkování deodorantem

22. listopadu 2008 v 21:07 | blazja |  !!NEUVĚŘITELNÉ!!
Dvanáctiletý Daniel Hurley z Anglie používal deodorant několikrát denně. Jednoho dne však doplatil na to, že byl v aplikaci sprejového deodorantu nestřídmý. V uzavřené koupelně postříkal své tělo a oblečení tak vydatně, že látky obsažené v přípravku ve vysoké koncentraci po vdechnutí způsobily arytmii a zástavu jeho srdce.

Chlapcův otec sice chvíli nato zasáhl a oživil ho, ale školák pět dní po převozu do nemocnice zemřel.

"Vždycky si dával na hlavu gel a sprejoval se deodorantem a bylo docela běžné, že si postříkal i celé své oblečení. Povalil jsem ho na podlahu a začal s oživováním. Vyzkoušel jsem srdeční tep, ale nedýchal," popsal incident zdrcený otec.

Matka Lynsey Hurleyová zavolala záchranku, která chlapce převezla na jednotku intenzivní péče, kde chlapec po pěti dnech zemřel.

Pitva potvrdila, že zemřel na následky srdeční arytmie, kterou způsobila rozpouštědla obsažená v deodorantu. Jenže koroner tvrdí, že není možné vinit z chlapcovy smrti výrobce deodorantů. Ten totiž na každém balení varuje, že se přípravek nesmí aplikovat ve větším množství v uzavřené místnosti.

„Příšera“ od BMW vyděsila i Kubicu s Klienem

20. listopadu 2008 v 19:32 | blazja |  Formule 1
Ironicky řečeno, máme se na co těšit. Plánované změny ve formuli 1 výrazně ovlivní vzhled monopostů a fanoušci rychlých kol si budou muset zvyknout na poněkud jiné stroje, než na jaké byli zvyklí. Jakým směrem se bude kvůli omezení přítlaku ubírat design vozů, naznačily v úvodu týdne testy na okruhu Montmeló u Barcelony. "Ošklivější formuli jsem ještě neviděl," kroutil hlavou nad svým vlastním vozem testovací pilot stáje BMW Christian Klien.
Změny ve formuli 1 mají jednoznačný cíl: zatraktivnění závodů, které se - až na výjimky způsobené rozmary počasí - staly nudnou podívanou, při níž se o vítězi rozhodne v první zatáčce. V příští sezóně bychom se opět měli dočkat napínavého předjíždění a dramatických jezdeckých duelů. K tomu má dopomoci i omezení přítlaku, které se významně dotkne aerodynamiky.
Jak? To napovědělo právě testování ve Španělsku. Tým BMW představil vůz s výrazně zúženým zadním křídlem, přední křídlo je naopak nápadně širší. Na první pohled odlišný vůz však vzbudil rozporuplné reakce. "Ještě jsem neviděl tak sexy auto. Vypadá opravdu velmi, velmi nově," žertoval s ironickým přídechem Klien. "Myslím ale, že si rychle zvykneme. Nehledě na to, že do března, kdy odstartuje nová sezóna, auto projde ještě řadou úprav," dodal s nadějí v hlase pětadvacetiletý Rakušan.
"Asi se všichni shodneme, že vzhled našich vozů není úplně ideální," přidal se Robert Kubica, podle nějž bude přední křídlo snadným terčem. "Je příliš široké. Jsem zvědavý, kolik jich odletí při prvním závodu v Austrálii hned v první zatáčce," mudroval rodák z polského Krakova. "Zase je ale vidět mnohem víc ve zpětných zrcátkách," hledal pozitiva čtvrtý muž letošního mistrovství světa.
Kubica je nicméně přesvědčen, že rozdíl mezi letošním vozem a monopostem pro příští rok nebude ve finále propastný. "Proti letošnímu autu samozřejmě ztratíme hodně přítlaku. Se zavedením slicků (bezdrážkových pneumatik) ale zase získáme větší stabilitu v pomalých zatáčkách. Proto si myslím, že zas takový rozdíl mezi vozy nebude," dodal.
Formulový expert Pavel Turek o aerodynamických změnách ve formuli 1
"Návratem k přilnavějším bezdrážkovým pneumatikám neboli slickům se zvyšuje tzv. mechanický grip, přítlak neboli aerodynamický grip se naopak úpravou křídel snižuje a vozy tak budou stabilnější. Proti letošnímu roku navíc z monopostů zmizí různá křidélka a další aerodynamická "udělátka". Tím se zamezí tvoření turbulentních poruch a za vozem se opět bude tvořit tzv. vakuový efekt, lidově vzduchový pytel, který zadní vůz přitáhne. To vše má dopomoci k častějšímu a jednoduššímu předjíždění."

Robinho láká do Manchesteru City krajana Kaká

16. listopadu 2008 v 19:39 | blazja |  Barclays Premier league
Brazilský fotbalový útočník Robinho láká do Manchesteru City svého krajana Kaká z AC Milán. Informaci v neděli přinesl server goal.com.
Čtyřiadvacetiletý Robinho přišel do Manchesteru City letos v září a rád by v zimním přestupovém období uvítal v klubu svého o dva roky staršího krajana Kaká z AC Milán. Právě Kaká je jedním z velkých cílů majitelů City pro zimní pauzu. Prezident klubu Mansour Bin Zahid al Nahyan dá na zimní posily k dispozici 200 milionů liber, tedy skoro šest miliard korun, což by mělo přesvědčit i některé evropské velkokluby, které chtějí za své hráče vysoké odstupné.

Robinho má pro Kaká jen slova chvály. "Je to skvělý hráč a dobrý člověk. Je silný, rychlý a inteligentní. Doufám, že si s ním budu moci zahrát. Pokud by on, nebo i jiní výborní hráči chtěli do City přijít, dveře jsou otevřené," uvedl Robinho.

Cíle majitelů Manchesteru City jsou velké. Chtějí postoupit do Ligy mistrů a dotáhnout klub na evropskou špicku. "Ty ambice jsou velmi lákavé. Přišel jsem do City, protože je zde vidět potenciál růstu. Jestli můžeme být tak velký klub jako Real Madrid? Ano, věřím tomu," prohlásil brazilský útočník, který právě z Realu do Anglie přišel.

Crossbar Challenge

14. listopadu 2008 v 16:50 | blazja |  Chelsea FC
Tohler bylo ještě za Mourinha
Tohle je ještě z dob kdy Chelsea trénoval Grant.

Brankář Čech je zraněný, do branky se v San Marinu nepostaví

14. listopadu 2008 v 16:17 | blazja |  Petr Čech
Poté, co český reprezentační gólman Petr Čech musel vinou zranění vynechat poslední utkání národního týmu proti Slovinsku, nepostaví se brankář Chelsea mezi tři tyče ani v nadcházejícím kvalifikačním zápase v San Marinu. "Bohužel, Petr Čech si přivodil na tréninku zranění, takže do San Marina odcestujeme s dvojicí Zítka - Drobný," potvrdil Čechovu absenci čtenářům Sport.cz reprezentační trenér Petr Rada v on-line chatu.

"Bohužel, brankář Petr Čech si přivodil na tréninku zranění, takže do San Marina odcestujeme s dvojicí Zítka - Drobný. Až na místě rozhodneme, kdo z nich se postaví do brány a kvalifikaci bude chytat," řekl k aktuální situaci mezi českými reprezentačními gólmany Petr Rada v on-line chatu na Sport.cz.
Petra Čecha trápí zranění lýtkového svalu, vinou kterého by do Prahy ani v pondělí na sraz české reprezentace nepřicestoval, přijede ovšem na slavnostní natáčení k pořadu Zlatý míč České republiky.
Gólmanská jednička londýnské Chelsea se neobjevila v české bráně ani při posledním vítězném kvalifikačním utkání proti Slovinsku, kde dostal nakonec přednost Daniel Zítka. Brankář belgického Anderlechtu pomohl skvělým výkonem výběru Petra Rady, jenž se nakonec mohl radovat z výhry 1:0.

Vítkovice porazily v předehrávce Znojmo a jsou znovu první

13. listopadu 2008 v 21:18 | blazja |  Hokej
Tři vítězství a dost. Úspěšná série Znojma skončila ve předehrávaném utkání 22. kola hokejové extraligy. Naopak čtvrteční výhra posunula Vítkovice do čela tabulky o bod před Slavií, která hraje v pátek v Litvínově. Vítkovice měly po celý zápas převahu a soupeře jasně přestřílely. Jenomže znojemský gólman Trvaj svými zákroky dlouho přiváděl domácí hráče málem k zoufalství.
A tak hostům stačila jedna využitá přesilovka a vedli. "První třetinu jsme zvládli velmi dobře, zato druhou vůbec a to nás stálo zápas," posteskl si znojemský trenér Radim Rulík.
Během sedmi minut mezi 27. a 34. však Vítkovice překonaly Trvaje hned třikrát. Druhý gól byl kuriózní, protože Kvapil nahazoval puk do brankoviště zpoza branky a do té doby hrdina znojemského týmu si jej holí nešťastně srazil do branky.
Znojmu pak výrazně pomohl Dopita, který ve vlastním oslabení obral o puk Ujčíka a vedení Vítkovic snížil na jedinou branku. "To byla naše špatná chvíle v zápase. Ve druhé třetině jsme měli dát více než tři góly a Dopitovým gólem jsme přišli o slibný náskok a museli tvrdě bojovat o vítězství," podotknul trenér domácích Alois Hadamczik.
V závěrečné třetině Dopita téměř nestřídal. Největší příležitost vyrovnat propásl Demel v 58. minutě, když jel sám na brankáře Pince, ale při pokusu o blafák mu puk z hokejky sjel. Znojmo pak sáhlo k bezmála dvouminutové hře bez brankáře a inkasovalo z hole Ujčíka. "Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Chyběli nám totiž čtyři zkušení hráči Šimíček, Petrovický, Korhoň a Trnka," ulevil si Hadamczik.
HC Vítkovice Steel - HC Znojemští Orli 4:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. M. Barinka (Burger), 31. Kvapil (Krstev), 34. Stehlík (Roman), 60. Ujčík - 9. Selingr (Tesařík), 37. Dopita. Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan.
Vítkovice: Pinc - Krstev, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Jurečka, Ovčačík, Voráček - Kvapil, Burger, Krenželok - Ujčík, Roman, Svačina - Treille, Štefanka, Varaďa - Klimek, R. Hruška, Strapáč. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
Znojmo: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Štach, Mojžíš, J. Mrázek, Chvátal - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Čachotský - M. Růžička, Meidl, Demel. Trenéři: Rulík a Baďouček.

Drogbovi hrozí trest za hození mince do hlediště

13. listopadu 2008 v 19:12 | blazja |  Didier Drogba

Sotva se útočník Didier Drogba vrátil po zranění do sestavy Chelsea, hrozí mu, že z ní zase načas vypadne. Ne však kvůli dalším zdravotním problémům, ale vinou trestu. Anglická Fotbalová asociace už s ním zahájila šetření kvůli tomu, že ve středečním utkání Ligového poháru hodil zpět do hlediště minci. Incident prošetřuje i londýnská policie.

Drogba se představil v dresu Chelsea po šestitýdenní pauze způsobené zraněním kolena a po necelé půlhodině vstřelil druholigovému soupeři Burnley gól. Při oslavách své trefy hodil do hlediště minci, za což se později omluvil. Od rozhodčího dostal žlutou kartu.
"Chtěl jsem slavit gól a něco ke mně přilétlo. Byla chyba, že jsem to vrátil. Pokud někdo byl zraněn, tak se za to omlouvám. Byl to incident, kterého lituji," uvedl reprezentant Pobřeží slonoviny po zápase v prohlášení.
Stejný incident už řešila Fotbalová asociace v roce 2002 a liverpoolského obránce Jamieho Carraghera tehdy potrestala třízápasovým distancem.
Chelsea navíc nebyl ve středu Drogbův gól nic platný, s Burnley vypadla v osmifinále po penaltovém rozstřelu.