Moje životní motto zní: Život je jako žebřík do kurníku,krátkej a posranej.

31. srpna 2008 v 19:42 | blazja |  Robinho
Tak co dočkáme se toho že uvidíme Robinha v modrém dresu???
Konec přestupního období se kvapem blíží a Robinho stále neví za koho bude kopat. Samozřejmě on ví co chce ale taky ví co chce Real Madrid. Robinho chce přestoupit ale Real si jej chce udržet což jaksi nejde dohromady.
Jak jsem si všiml nedávno se začaly vyrábět dresy Chelsea s číslem 7 a se jménem Robinho.
Co řekl Real Madrid:
"Klub se odvolává na dřívější prohlášení, kde bylo řečeno, že bude-li hráčovo finální rozhodnutí rozvázat se svým zaměstnavatelem kontrakt, neměli bychom jinou možnost než to akceptovat."
"Real hluboce lituje způsobu, jakým ředitelé Chelsea jednali. Ti si byli zcela jasně vědomi našeho rozhodnutí neprodat hráče, přesto však vydávali pozitivní prohlášení, a dokonce zašli tak daleko, že začali s prodejem dresů se jménem dotyčného fotbalisty."
Co řekla Chelsea:
"Na veřejném potvrzení zájmu o hráče není nic špatného. Dotyčný klub si je zájmu dobře vědom, přijal dvě nabídky a jedná o hráčově prodeji. Naprosto tím tedy vyvracíme kritiku ze strany Realu Madrid."
"Co se týče internetové stránky, Real si je dobře vědom skutečnosti, že se jednalo o politováníhodnou nehodu ze strany externího dodavatele. Ihned, jak jsme si toho všimli, jsme vše opravili a žádný dres nebyl prodán."
Tak uvidíme jak to dopadne ještě zbývá trocha času do 23:59 jej ale musíme koupit!!!!!

Chelsea 1:1 Tottenham

31. srpna 2008 v 19:36 | blazja |  Chelsea FC
Dnes mně naši moc nepotěšili jejich hra byla krásná šancí bylo taky dost ale ty góly nějak nepadaly. Ale málem hned z první šance padl gól když Lampard přehazoval gólmana Gomese nádherným lobem jenže ten jej dokázal vytlačit na roh. A šancí stále přibývalo a nejblíže ke gólu byli Blues po nádherné střele Essiena která bohužel pouze orazítkovala břevno.
Jenže poté přišla 27. minuta a na Decův centr z rohu si naběhl Belletti a fanoušci začali jásat 1:0. Jenže poté přišlo něco nečekaného Modrič postupoval s míčem když k němu přiběhl Lampard a vypíchl mu míč tak nešťastně že se z kvůli toho dostal do šance Bent a nezaváhl a Petr Čech dostal první gól v sezoně 1:1.
V druhém poločase se už nic moc nestalo protože slepičky vsadily na obranu a vyšlo jim to. Jen ke konci udělali pár nebezpečných protiůtoků ale gól nepadl takže konečné skóré 1:1.
Highlight

Diplom pro mně

31. srpna 2008 v 19:12 | blazja |  Blog
Vůbec první diplom pro mně tenhle je za SB. Moc díky Leny.

Nová spřátelená stránka

31. srpna 2008 v 19:06 | blazja
A mám další spřátelenou stránku v poslední době to jde jak na běžícím pásu ale neva je to jenom dobře.
Bav se hrou … fotbalová videa, football freestyle, tapety, hymny a mnohem víc

Polák Smolarek bude hrát za Bolton

30. srpna 2008 v 21:00 | blazja
Bolton Wanderers se před pondělní uzávěrkou přestupů posílil o polského útočníka Ebiho Smolarka. Sedmadvacetiletý forvard přichází ze španělského Racingu Santander na roční hostování s opcí na následný přestup.
Smolarek patří k nejlepším polským fotbalistům současnosti. V kvalifikaci o EURO 2008 nastřílel celkem devět branek, ovšem závěrečný turnaj se jemu ani celému týmu příliš nepovedl.

Syn bývalého polského reprezentanta Wlodzimiera Smolarka, hvězdy světového šampionátu 1982, se také stal jediným hráčem, který získal třikrát ocenění pro nejlepšího fotbalistu Polska. Povedlo se mu to v letech 2005, 2006 a 2007.

Během své kariéry prošel Feyenoordem Rotterdam, Borussií Dortmund a Racingem Santander. Za národní tým nasbíral doposud 34 startů, ve kterých zaznamenal 13 branek.

Smolarek se Boltonu bude hodit jako náhrada za Švéda Johana Elmandera, který v létě přišel z francouzského Toulouse, ale momentálně je zraněný.

Best of football nový spřátelený blog

30. srpna 2008 v 18:58 | blazja
A mám další spřátelený blog což je supr trocha reklamy neuškodí.
To nejlepší z fotbalu

Šírl s Petrohradem překvapivě získal Superpohár

30. srpna 2008 v 9:00 | blazja |  X<FOOTBALL>X
Superpohár ovládli fotbalisté Zenitu Petrohrad, kteří v pátek v Monaku porazili Manchester United. Ruský vítěz Poháru UEFA z loňské sezóny porazil šampióna posledního ročníku Ligy mistrů 2:1. O branky se postarali Pogrebňjak a Danny, za United snížil Vidič. Pátým Čechem, který získal Superpohár, se stal Radek Šírl. Český reprezentant odehrál celý zápas.
Do první vážnější příležitosti se v sedmé minutě dostali aktivně hrající fotbalisté Zenitu, kteří jsou po šestnácti odehraných kolech ruské ligy na šesté příčce. Pogrebňjak však po zpětné přihrávce Dannyho pálil z 12 metrů vysoko nad. Danny si celou akci zopakoval o deset minut později, ale jeho přihrávku před Van der Sarem srazil na roh obránce Ferdinand.
Ve 20. minutě napřáhl ze 30 metrů Timoščuk, ale jeho táhlá střela se nevešla mezi tři tyče Van der Sarovy branky. O chvíli později si míč k přímému kopu postavil petrohradský Dominguez a jen decimetry chyběly k tomu, aby jeho technický pokus skončil v šibenici. Po půlhodině hry o sobě dali vědět také fotbalisté Manchesteru, ale pokus Andersona z 26 metrů postrádal přesnost.

Před poločasem se trefil Pogrebňjak

Po pětatřiceti minutách se do obrovské příležitosti dostal po akci Téveze Rooney, ale jeho pokus zablokovala obrana Zenitu. O minutu později hořelo opět na druhé straně. Po centru Domingueze z přímého kopu se do zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Križanac, ale Van der Sar stál na správném místě.
Dalšímu nebezpečí museli Rudí ďáblové čelit ve 42. minutě, když se ve vápně soupeře prosmýkl Pogrebňjak a přesným centrem našel hlavu Danyho, ten však nedokázal zamířit. Zaslouženého vedení se Zenit dočkal ve 44. minutě. Rohový kop prodloužil Denisov a nabíhající Pogrebňjak uklidil míč hlavou do sítě. Svou trefou poslal ruský tým i bez Andreje Aršavina v základní sestavě do vedení. Ruský reprezentant do zápasu přesto zasáhl, trenér Dick Advocaat ho poslal do druhé půle.

Timoščuk zvýšil

Deset minut po přestávce napřáhl z velké dálky Timoščuk a svou pumelicí vyprášil rukavice Van der Sara, který jeho prudkou ránu s problémy vyrazil. Na dvoubrankový rozdíl zvýšil v 59. minutě při své premiéře v dresu Petrohradu Portugalec Danny. Nejdražší hráč historie ruské ligy obešel Ferdinanda a střelou do protipohybu překonal gólmana United.
V 64. minutě nadvakrát zasáhl brankář Zenitu Malafejev. Nejprve zlikvidoval střelu O´Sheae a následně také dorážku Park Ji- Sunga. Svěřenci Sira Alexe Fergusona utkání zdramatizovali v 73. minutě. Tévez našel před brankou nehlídaného Vidiče, který skrz hradbu těl dopravil míč do sítě.

Scholes zápas nedohrál

Rozhodující branku mohl v 87. minutě vstřelit Danny, ale jeho rána z otočky nemířila na branku Manchesteru. Dvě minuty před koncem dostal míč do sítě Zenitu anglický reprezentant Paul Scholes, ale protože branky dosáhl rukou nemohla být uznána. Následně viděl žlutou kartu a protože jednu dostal už v prvním poločase, byl vyloučen. Poslední minuty atraktivního duelu už si Zenit, který je prvním ruským vítězem Superpoháru, dokázal pohlídat a po zásluze oslavil zisk trofeje.
Manchester United - Zenit Petrohrad 1:2 (0:1)
Branky: 72. Vidič - 44. Pogrebňak, 59. Danny. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.). ČK: 89. Scholes (Manchester). Diváci: 18 500.
Manchester United: Van der Sar - Neville (76. Brown), Ferdinand, Vidič, Evra - Fletcher (60. Pak Či-Song), Anderson (60. O'Shea), Scholes, Nani - Rooney, Tévez.
Petrohrad: Malafejev - Aňukov, Križanac (71. Radimov), Puygrenier (62. Širokov), Šírl - Denisov, Timoščuk, Zyrjanov - Danny - Dominguez (46. Aršavin), Pogrebňak.

Mladý slávistický střelec Necid odchází do CSKA Moskva

29. srpna 2008 v 11:18 | blazja |  Gambrinus liga
Největší slávistický talent Tomáš Necid opouští fotbalový Eden a míří do ruského CSKA Moskva. Moskevský dres ale nejlepší střelec nedávného evropského šampionátu devatenáctek oblékne až od nového kalendářního roku, podzim ještě odehraje ve Vršovicích. "Jsme rádi, že Tomáš odejde až v lednu a v průběhu podzimu Slavii pomůže v lize i v Evropě," přiznal ředitel klubu Doležal na webových stránkách klubu.
Slavia veškeré informace o přestupu Tomáše Necida úzkostlivě tajila, jako první odhalil informaci o plánovaném transferu do Ruska Sport.cz. A v pátek dopoledne klub na svých oficiálních stránkách potvrdil odchod Necida do CSKA Moskva. "Taková nabídka se nedala odmítnout, je to srovnatelné pouze s přestupem Karla Poborského do Manchesteru United," uvedl generální ředitel Slavie Petr Doležal a pochvaloval si fakt, že Necid odejde až v lednu: "Jsme rádi, že Tomáš ještě v podzimní části sezóny Slavii pomůže nejenom v lize, ale i v pohárové Evropě."
Necidova hvězda prudce zazářila na evropském šampionátu fotbalových devatenáctek, kde se stal nejlepším střelcem finálového turnaje. Však se také na něho přijelo podívat hned několik manažerů a skautů z evropských velkoklubů - Realem Madrid počínaje a Ajaxem či Juventusem konče. Nakonec ale všechny trumfla nabídka z Ruska.

Nehoda: Tomáš má góly v genech

"Přes zájem několika evropských velkoklubů jsme se s Tomášem společně rozhodli pro CSKA, protože jejich zájem byl podložen konkrétní nabídkou a výsledkem jednání je velmi lukrativní smlouva pro hráče," nechal se slyšet hráčův manažer Zdeněk Nehoda a pokračoval: "Necid je rozeným střelcem, který má góly v genech," řekl Nehoda. "Tomáš byl nejen nejlepším střelcem na letošním mistrovství Evropy devatenáctek, ale i na šampionátu sedmnáctek před dvěma lety," poznamenal.
Po evropském šampionátu devatenáctek se Necid vrátil z hostování v Jablonci do Slavie, v jejímž dresu nastoupil ve všech čtyřech podzimních zápasech a také ve dvou duelech kvalifikace Champions League proti Fiorentině. Jakmile však pouť Pražanů za vysněnou milionářskou Ligou mistrů skončila, bylo jasné, že ho Slavia v Edenu neudrží.

Super Japonská soutěž takovou by měli zavést i u nás

28. srpna 2008 v 22:05 | blazja
V této soutěži jde o to že lidé v této soutěži se nesmí smát kdo se zasměje dostane tvrdou ránu holí

28. srpna 2008 v 21:44 | blazja |  Německá liga
Ačkoliv se na některých serverech objevovaly zaručené zprávy ohledně Oddova přestupu do Lyonu, italský bek přestoupil do Bayernu Mnichov. Vysvětluje se tím i odchod Jansena do Hamburgu.
V týmu AC Milán bylo příliš přehuštěno na pozici krajního obránce. Levou stranu si trvale pronajal Marek Jankulovski a když z Barcelony přišel Gianluca Zambrotta, pro Odda najednou nezbylo místo.
Dvaatřicetiletého obránce získal Bayern Mnichov na jednoroční hostování. Součásti smlouvy je i opce na další prodej. "Tato cesta je bez rizika," vysvětlil důvod hostování Uli Hoeneß,,. "Za rok uvidíme."
"Massimo Oddo je hráčem, který umí pokrýt celou pravou stranu hřiště," popsal novou posilu trenér Klinsmann.
Oddo je velice kvalitním fotbalistou, který má na svém kontě vítězství v Lize mistrů a na mistrovství světa. Na něm triumfuval po boku svého nového klubového spoluhráče Luca Toniho.

SWP přestoupil do Citizens

28. srpna 2008 v 20:24 | blazja |  Chelsea FC
Shaun přestoupil do Chelsea v roce 2005 právě z tohoto klubu Manchesteru City. Do Chelsea přišel za 23 miliónů liber a přestupová částka zpět zatím nebyla zveřejněna. Více se dočtete plus nějaké videa na TOMTO ODKAZE.

Liga mistrů rozlosována

28. srpna 2008 v 20:17 | blazja |  Liga Mistrů
Jednotlivé skupiny hlavní fáze nejprestižnější klubové soutěže znají své složení. Dnešní los v Monaku rozhodl, že se obhájce trofeje Manchester United utká s Villarrealem, Celticem a dánským Aalborgem. Debutanti Famagusta z Kypru se může těšit na Inter Milán, běloruský Borisov pak na Real Madrid.
Jako první byla z osudí vytažena Chelsea, k níž funkcionáři UEFA ve druhém kole přiřadili AS Řím a následně i Borderax a rumunský CFR 1907.

Poslední italský mistr Inter Milan se o příčky zajišťující účast v osmifinále bude ucházet spolu s německými Brémy, řeckým Panathinaikosem a kyperským nováčkem Famagusta.

Souboj o Pyrenejský poloostrov nabídne měření sil v rámci skupiny C mezi Barcelonou a Sportingem Lisabon. Postupové předpoklady upřednostňující favorizující celky z jihozápadu Evropy se pokusí výrazněji narušit Basilej a Shakhtar Doněck.

Střetnutí mezi Liverpoolem a PSV, jež pohárová Evropa zažila již nesčetněkrát, ozdobí duely ve skupině D, kde dále figuruje i šampión ze sezóny 1992/93 Olympique Marseille a Atlético Madrid.

Loňský vítěz Manchester United opět vyzve k populární bitvě o Velkou Britnáii Celtic Glasgow, dále se postaví Villarrealu, jenž se po krátké odmlce do Ligy mistrů opět vrací, a dánskéhu trpaslíkovi Aalborgu.

Přemožitel pražské Slavie italská Fiorentina se, stejně jako před rokem sešívaní, v hlavní fázi představí proti Steaue. Zahraje si však i s velkokluby Lyonem a Bayernem, kteří jsou ve skupině F jasnými adepty na postup mezi šestnáctku nejlepší.

Dva týmy z východy a dva ze západu svedou dohromady utkání skupiny G. Londýnský Arsenal je jednoznačným favoritem. Pravděpodobně jen o druhou příčku se poperou Porto, Fenerbahce a Dynamo Kyiv.

Reprízu nezapomenutelného dvojzápasu semifinále z roku 2003 mezi Realem Madrid a Juventusem, který se tehdy radoval z těsného vítězství, zprostředkuje střetnutí skupiny H. Oba jmenovaní jsou jasnými favority na postup. Pohár UEFA by si měl zajistit jeho loňský vítěz Zenit Petrohrad a zřejmě jen svou čest bude hájit běloruský outsider Bate Borisov.

28. srpna 2008 v 11:24 | blazja |  Chelsea FC
Anglický deník Mirror dnes zveřejnil informaci ohledně Robinha. Ten alespoň podle tohoto bulvárníku bude nosit na svém modrém dresu číslo 7.

Slavia skončila po domácí remíze 0:0 před branami Ligy mistrů

28. srpna 2008 v 9:56 | blazja |  Liga Mistrů
Ani gól nedali fotbalisté Slavie v dvojzápase s italskou Fiorentinou, a proto vypadli. Po dvougólové prohře z prvního zápasu stáli před těžkou úlohou, kterou nezvládli. Nicméně potěší alespoň fakt, že díky remíze přidá část bodu do pohárového koeficientu.
Trenér Jarolím si byl vědom nepříznivé situace a vzhledem k dvoubrankovému manku nasadil do základní sestavy dva útočníky. I tak zůstal jen na lavičce Šenkeřík a Slavia vyběhla s útočnou dvojicí Toleski - Necid.
Právě Necid měl první vážnější příležitost zápasu. Za obránce jej vyslal Matěj Krajčík, ovšem přihrávka byla trochu delší, než bylo potřeba. Mladý útočník tak nebyl v ideálním střeleckém úhlu a trefil pouze boční síť.
To byla v prvním poločase poslední nadějná situace Slavie. Naopak okolo 20. minuty bylo hodně vzruchu před brankou Martina Vaniaka. Po svém nepříliš povedeném odkopu jen ztěží srazil míč na roh a po něm byl blizoučko gólu Santana. "Čaroděj" však napravil své zaváhání a pokus senzačně zlikvidoval.
Trvalo něco málo přes deset minut a přišel další roh Fiorentiny a ten byl ještě nebezpečnější než prve. Felipeho střelu vytlačil neuvěřitelně Vaniak na břevno, míč se znovu snesl k Felipemu, ale gólman Slavie znovu fantasticky vyrazil.
Když se šlo za bezbrankového stavu o poločase do šaten, mohli spoluhráči svému brankáři jen děkovat. Karel Jarolím udělal o přestávce dvě změny a na plac poslal Šventa se Šenkeříkem. Právě Švento asi po pěti minutách na hřišti centroval do pokutového území, odražený míč se dostal k Černému, jenže ten vůbec netrefil branku.
Za chvíli nadějně pronikal k brance Gilardino, ale v posledním možném okamžiku mu míč uzmul aktivní Krajčík. Ten byl jako přihrávající hráč u dalších dvou šancí Slavie. V 60. minutě jeho nabídky nevyužil Belaid, od dvacet minut později zase Brabec.
A to už pomalu bylo jasné, že se žádné překvapení konat nebude a Fiorentina si postup pohlídá. Ještě v samém závěru byl blízko vlastenci Šiklič, naštěstí svou branku přestřelil.
Slavia tak skončila před branami hlavní fáze Champions League a bude čekat na svého soupeře v Poháru UEFA.
Slavia Praha - ACF Fiorentina 0:0
Rozhodčí: Layec (Francie)
Slavia: Vaniak - Krajčík , Suchý , Brabec , Šiklič - Tavares , Belaid , Janda (46. Švento), Černý (72. Jarolím) - Toleski (46. Šenkeřík), Necid
Fiorentina: Frey - Zauri , Gamberini , Dainelli , Vargas - Kuzmanovič (63. Donadel), Melo , Gobbi - Santana, Gilardino (79. Pazzini), Osvaldo (73. Jovetič)
Diváci: 14943
První zápas 0:2, postupuje Fiorentina.

Kadlec se hned po návratu z Atén upsal Leverkusenu

27. srpna 2008 v 20:21 | blazja |  Gambrinus liga
Sparťanský obránce Michal Kadlec už patří bundesligovému Leverkusenu. Tedy, patří mu zatím na rok, protože jednání o transferu třiadvacetiletého fotbalisty do Německa skončilo středeční dohodou, že po ročním hostování, za které Sparta zinkasuje podle neoficiálních informací kolem dvaceti miliónů korun, může Leverekusen na Kadlece uplatnit opci. Po přestupu by tak na Letnou putovalo dalších osmdesát miliónů.
Kadlecův přestup do bundesligy, kde po dlouhá léta působil v barvách Kaiserslauternu jeho otec Miroslav, byl hotovou věcí už v minulých dnech, jenže Sparta vedla veškerá jednání s podmínkou, že trenér Lavička bude mít mladého obránce k dispozici pro kvalifikaci o Ligu mistrů s Panathinaikosem.
V úterý v noci však v Aténách Sparta svou pouť do vysněné milionářské soutěže skončila, takže transferu nic nebránilo.

Roční hostování s opcí

"Podepsáno," hlásil proto ještě před 16 hodinou pro Sport.cz hráčův manažer Pavel Zika, že transfer je stvrzen.
"Dohodli jsme se na ročním hostování s další opcí, finanční částky ale nebudeme zveřejňovat, ani komentovat," potvrdil Sport.cz i mluvčí fotbalové Sparty Jakub Otava.
"Měli jsme s Michalem dohodu, že mu v případě atraktivní nabídky nebudeme v bránit, i když jeho absence bude samozřejmě pro mužstvo citelná. On sám bundesligu preferoval, takže jsme mu vyšli vsříc," doplňoval generální manažer Sparty Jozef Chovanec.

Kadlecovi se splnil sen

Kadlec hned po středečním návratu z Atén odcestoval do Německa, kde absolvoval zdravotní prohlídku, podepsal smlouvu a vpodvečer má předstoupit před novináře na své první tiskové konferenci.
"Splnil se mně velký sen, neboť podobná nabídka, jako z Leverkusenu, by nemusela zase dlouho přijít. Otevřeně přiznám, že bych byl zklamaný, kdyby transfer do bundesligy nevyšel, i když jsem ve Spartě prožil téměř čtyři krásné roky, na něž budu moc rád vzpomínat," svěřoval se Michal Kadlec, který s fotbalem začínal v mládežnické líhni na pověstném Betzenbergu v Kaiserslauternu, kde jeho otec tehdy působil.

Omluva adresovaná fanouškům

"Možná, že se do Sparty někdy vrátím, protože na tři roky, během nichž jsme slavili dvakrát titul, se zapomenout nedá. I letenští fanoušci by mě měli pochopit. Stejně jako by oni neodmítli nabídku na lepší a lukrativnější zaměstnání, nemohl jsem ji odmítnout ani já," pomalu se omlouval příznivcům Sparty reprezentační obránce, který se na podzim dostal do skvostné formy a byl nesporně nejlepším hráčem svého mužstva.

Spartě bude už jen fandit

I v kvalifikační odvetě třetího předkola Ligy mistrů proti Panathinaikosu to v úterý večer v Aténách platilo.
"Škoda jen, že nám nevyšel postup do Ligy mistrů, o který jsme všichni moc usilovali a v aténské odvetě pro něj udělali všechno. Účast v Champions League by zřejmě můj odchod do Leverkusenu zbrzdila, ale zase bychom hráli nejprestižnější evropskou klubovou soutěž. Teď budu spoluhráčům fandit na jejich cestě Pohárem UEFA," svěřoval se Michal Kadlec, který má na kontě 129 startů a osm gólů v tuzemské nejvyšší soutěži.
Za Bayer Leverkusen, který figuruje v bundeslize po dvou odehraných kolech na šesté příčce, si Kladec evropské poháry nezahraje, neboť z loňského sedmého místa se do nich jeho nový klub nedostal. Kadlecovo místo na levé straně sparťanské obrany zřejmě zaujme mladý Krob, který se v letenském béčku dostal na podzim do velmi dobré formy.

27. srpna 2008 v 10:54 | blazja |  Liga Mistrů
Sparťané Berger s Kučerou vypili dohromady deset litrů minerálky, přesto nebyli schopni dopingovým komisařům dlouho vyhovět a požadovaný vzorek moči ke kontrole odevzdat. I proto zažívali letenští fotbalisté po dost nešťastné odvetě třetího kvalifikačního předkola Ligy mistrů s Panathinaikosem hodně zdlouhavý a opožděný návrat do Prahy.
"Tělu neporučíš. Zvláště, když v panujícím horku vydali oba v odvetě velké množství sil a vypotili ze sebe spoustu tekutin," krčil rameny lékař sparťanský fotbalistů Petr Novák, který pochopitelně u dopingového odběru na Olympijském stadiónu v Aténách asistoval.
Moc dobře se dokázal do situace obou hráčů vžít, neboť v minulosti ligu za Bohemians a Spartu sám hrával a na dopingovou zkoušku ho také párkrát vybrali. "Berger už vypil čtyři litry, Kučera šest, ale pořád nic," hlásil do autokaru, v němž čekali Bergrovi a Kučerovi spoluhráči.
"To znám. Mě vylosovali na dopingovou kontrolu po pohárovém utkání Sparty v Barceloně a strávil jsem na ní dvě hodiny. Čekal na mě plný autobus i letadlo, a já pořád nic," přitakával letenský internacionál Václav Němeček, že tělu v tomto směru skutečně poručit nejde. "Jenže my měli tehdy tu výhodu, že jsme si mohli dát pivo, které je močopudné. Vzpomínám, že jsem do sebe lil jedno za druhým, až jsem toho měl dost…"
"Ona v takových chvílích hraje roli i nervozita a vědomí, že na člověka čeká mančaft a letadlo plné lidí," vysvětloval sparťanský doktor hráčům i fanouškům.
Nakonec se ukázalo, že Němečkův odhad byl docela přesný. Sparťanské letadlo čekající na ranveji aténského letiště nabralo skutečně dvě hodiny zpoždění, takže do Prahy přiletěli Lavičkovi svěřenci až nad středečním ránem, kdy nad Ruzyní svítalo.