Moje životní motto zní: Život je jako žebřík do kurníku,krátkej a posranej.

Květen 2008

Patrik Berger se vrací, místo Slavie zamířil do Sparty

29. května 2008 v 14:35 Gambrinus liga
Patrik Berger s dresem pražské Sparty
Patrik Berger s dresem pražské Sparty
Přestupové překvapení přichystala fotbalová Sparta. Na čtvrteční tiskové konferenci představila první letní posilu, kterou je Patrik Berger. Čtyřiatřicetiletý záložník se do České republiky vrací po třinácti letech v zahraničí, kam odcházel ze Slavie. S vicemistrem Gambrinus ligy Berger, který naposledy působil v Aston Ville, podepsal dvouletou smlouvu.
"Všechno proběhlo velice rychle, dohodli jsme se během pár dnů. Už jsem v zahraničí nějaký pátek, bylo to rozhodnutí z rodinných důvodů, kdy jsme si řekli, že je dobré vrátit se domů," uvedl bezprostředně po podpisu smlouvy Berger. Podle Bergrova agenta Pavla Pasky byla Sparta jedním ze dvou klubů ve hře. "Měli jsme dvě možnosti: Portsmouth a Spartu. Věřím, že se Patrik rozhodl správně a že nám bude dávat hodně radosti," doplnil Paska.
Návrat na Letnou, kde Berger fotbalové vyrůstal, je velkým překvapením, se jménem vicemistra Evropy z roku 1996 byla nejčastěji spojována konkurenční Slavia. "Od Slavie jsem konkrétní nabídku nedostal. Šmíca byl trošku překvapený, ale říkal, že se těší na naše souboje," připomněl Berger svého kamaráda Vladimíra Šmicera, který jej mezi červenobílé lákal.
Šéf Sparty Daniel Křetínský přiznal, že zájem o Bergra trval delší dobu. "Komunikace s ním probíhala už tři roky. Jsme moc rádi, že se jeho příchod podařil," řekl předseda představenstva letenského klubu, který Bergrův příchod konzultoval i s Vítězslavem Lavičkou, jenž by měl být v nejbližších dnech jmenován novým trenérem Sparty. "Pan Lavička tento krok jednoznačně podpořil," dodal Křetínský.

Návrat po sedmnácti letech

Dřívější vleklé potíže, kvůli kterým Berger v posledních letech hrál spíše sporadicky, jsou prý pryč a nebojí se ani reakce fanoušků, kteří mu mohou vyčítat někdejší "útěk" do Slavie. "Tehdy jsem to udělal proto, abych měl možnost hrát vrcholový fotbal, dnes bych volil stejně. Ale ve Spartě jsem vyrůstal, cítím se tu doma, navíc zde mám i řadu kamarádů, s nimiž jsem hrával v mladí," uvedla čerstvá letenská posila.
Ve stejné věkové kategorii na Letné s ním vyrůstal Tomáš Poštulka, o rok níže Pavel Horváth a s Tomášem Řepkou to dlouho táhli jako reprezentační spoluhráči. Už v roce 1990 totiž byli oba v československém týmu, který vyhrál mistrovství Evropy šestnáctiletých, později spolu hráli i v dalších juniorských výběrech včetně reprezentačního áčka.
Berger se na Letnou vrací po sedmnácti letech. Ještě v juniorském věku ho přetáhla konkurenční Slavia, poté hrál rok v Dortmundu a od roku 1996 v Premier League. Nejvíce toho nahrál během sedmiletého působení v Liverpoolu, se kterým vyhrál i Pohár UEFA, a působil také v Portsmouthu, Stoke City a naposledy v Aston Ville.
Před odchodem do zahraničí Berger odehrál v lize 90 zápasů, v nichž nastřílel 24 branek. V bundeslize odehrál 27 utkání a dal čtyři góly. Nejbohatší je jeho bilance v Premier League, z které odešel s vizitkou 229 utkání a 38 branek. V národním týmu nastupoval Berger od roku 1993, naposledy reprezentoval v srpnu 2001 při výhře 5:0 proti Korejské republice. V českém dresu nastřílel 18 branek.

Pár videí k Lize Mistrů 07/08

25. května 2008 v 10:02 | blazja |  Liga Mistrů
Nejlepší góly
Chelsea vs. Manchester united

Chelsea

Čech: S kontaktními čočkami se mi chytá lépe

24. května 2008 v 19:55
Brankář Petr Čech na soustředění české fotbalové reprezentace před nadcházejícím evropským šampionátem
Brankář Petr Čech na soustředění české fotbalové reprezentace před nadcházejícím evropským šampionátem.
Po smolném finále Ligy mistrů v Moskvě nezamhouřil brankář Chelsea Petr Čech do rána oko. Zklamání bylo veliké. V pátek večer dorazil do Bad Kleinkirchheimu za českou reprezentací, v sobotu dopoledne absolvoval první trénink. Ještě před ním hovořil dlouho s novináři nejen o zápase s Manchesterem, ale i třeba o tom, jak mu v brance pomáhají kontaktní čočky.

Stihl jste si už se všemi popovídat?

Šel jsem na večeři, s klukama jsem se pozdravil a chvilku jsme se bavili. Hlavním tématem byl samozřejmě ten zápas. A ještě večer jsem si šel s Jardou Šilhavým a Romanem Vonáškem zaběhat, abych z těla trochu vyhnal únavu po cestě.

V Bad Kleinkirchheimu celou dobu prší a sotva jste přijel, svítí sluníčko...

Třeba se mnou soucítí i příroda (smích). Když jsem se ráno vzbudil a koukl z okna ven, hned jsem měl lepší náladu.

Daniel Zítka tvrdil, že se vám hned po příjezdu pokusí spravit náladu.

Uvidíme, s čím dneska začne. Má na to pár dní...

Co jste dělal po finále? Šli jste si někam sednout?

Měli jsme společnou večeři, někteří spoluhráči tam měli rodinné příslušníky. A pak se každý rozešel podle toho, na co měl náladu. Já byl v hotelu na pokoji a koukal jsem na televizi. Nemohl jsem usnout. Kdybychom vyhráli, tak neusnu z radosti, takhle se mi pořád vracely vzpomínky ze zápasu. Navíc jsme skončili hodně pozdě a pak už ani nemělo cenu jít spát.

Jak jste se cítil před penaltovým rozstřelem?

Byl jsem připraven i na to, že penalty mohly přijít. Snažil jsem se maximálně koncentrovat. Procházel jsem si v hlavě, kdo asi může jít kopat, abych jim to neusnadnil.

V rozstřelu jste chytil penaltu Cristianu Ronaldovi. Věřil jste si na něj?

Docela ano. Věděl jsem, že se nesmím brzy pohnout. Byl jsem připraven i na variantu, že se Ronaldo zastaví. Počkal jsem si a on pak neměl moc času něco udělat. Ale i tak to byla strašná rána a míč jsem vyrazil nosem.

Ronaldo to takhle dělá poměrně často...

V Anglii ho to rozhodčí nechal jednou opakovat, ale tu penaltu i podruhé kopl úplně stejně: zastavil se a rozhodčí uznal. Bylo to proti Lehmannovi, když hráli s Arsenalem. Rozhodčí to vysvětlil tak, že tu první neuznal kvůli tomu, že někdo z hráčů vběhl dříve do vápna. Ne kvůli tomu, že se zastavil a pak kopl.

Spousta expertů tvrdí, že Ronaldo bude na šampionátu po namáhavé sezóně zatavený. Jak to vidíte vy?

Unaveně nevypadá, bohužel... Finále hrál s velkou chutí, počet zápasů se na něm výrazně nepodepsal. Někteří hráči měli v 70. minutě křeče, on vydržel až do poslední chvíle. Teď má navíc čtrnáct dní, aby si odpočinul. Myslím, že na EURU bude jednou z hlavních postav.

Smutným hrdinou rozstřelu byl kapitán John Terry, váš velký kamarád. Co jste mu řekl?

Mluvil jsem s ním i v pátek. Zklamní bylo pořád veliké, ale on si tím musí projít sám. Je dost silná osobnost, aby se s tím vyrovnal.

Taky jste brečel jako on?

Měl jsem slzy na kraji, ale nakonec jsem to udržel. Tyhle věci se někdy v životě stávají. Po zápase mě napadlo v tom největším zklamání, kdyby mi někdo 25. října řekl, že budu hrát finále Ligy mistrů, až tak naštvaný nebudu. Nikdo nevěděl, co se mnou bude. Nakonec jsem měl obrovské štěstí, že jsem si finále zachytal. A věřím, že v mých letech a v tomhle klubu to nebylo poslední finále. Mám obrovskou motivaci dojít tam znovu příští rok.

Přišel za vámi do kabiny majitel klubu Roman Abramovič? Co vám říkal?

V kabině byl, ale v takových chvílích není potřeba moc mluvit. Každý asi věděl, o co jsme přišli.

A trenér Grant? Pochválil vás?

Když jsme čekali na nástup a šli si pro stříbrné medaile, svolal si nás všechny na hřišti. Poděkoval a řekl, že je na nás moc pyšný, i poté, jak to dopadlo. S odstupem času si myslím, že na sebe pyšní být můžeme. Sezóna nebyla vůbec jednoduchá. Došli jsme takhle daleko, jen nám chybělo víc štěstí.

Kam pověsíte stříbrnou medaili?

Moc vysoko nepůjde...

Co čeká v létě Chelsea?

Těžko říct. Teď se většina z nás rozprchla za svými reprezentačními týmy a uvidíme, co se stane. Je tam spousta otázek okolo trenéra i nových hráčů. Budu to sledovat na dálku. Navíc hned začátkem července začínáme přípravu, takže ta pauza zas tak dlouhá nebude.

Cítíte, že vám pomáhá oranžový dres?

Je v tom trošku vědy, ale nechtěl bych to rozebírat. Každopádně má ta barva své opodstatnění a je důležitá.

Je pravda, že chytáte s kontaktními čočkami? Od kdy?

Už od října jsem si stěžoval, že špatně vidím. Když jsme dostali gól na Arsenalu, myslel jsem, že mám míč v ruce a najednou mě přeletěl. Neměl jsem pro to žádné vysvětlení. Tak jsme s trenérem brankářů porovnávali obrázky z minulé a téhle sezóny. Hlavně co se týče centrů. A zjistili jsme, že v mém pohybu byl poměrně velký rozdíl. Zranil jsem se a měl jsem dost času jít na vyšetření. A to potvrdilo menší vadu zraku. Teď vidím o sto procent líp. Mám je v každém zápase, v každém tréninku.

Měl jste problémy s nasazováním čoček?

První den, kdy jsem si je měl nandat sám, jsem kvůli tomu vstával o hodinu a půl dřív než normálně. A stihl jsem to tak tak... Teď už to zabere maximálně půl minuty.

Musíte nosit i brýle?

V normálním životě bez čoček vidím dobře, jen třeba večer k televizi si je někdy vezmu.

Fotbaloví reprezentanti litovali Čecha, že mu utekla trofej

22. května 2008 v 19:30 Liga Mistrů
Petr Čech kryje penaltu Cristiana Ronalda. K triumfu Chelsea v Lize mistrů to ale nestačilo.
Petr Čech kryje penaltu Cristiana Ronalda. K triumfu Chelsea v Lize mistrů to ale nestačilo.
I když možná všichni fotbaloví reprezentanti drželi u televize v rakouském Bad Kleinkirchheimu ve finále Ligy mistrů palce Petru Čechovi, nebylo mu to nic platné. Vysněnou trofej nad hlavu nezvedl. "Ale on je mladý a nemyslím si, že to bylo jeho poslední finále," snažil se na dálku podpořit kolegu z branky Jaromír Blažek.
Fotbalisté mohli zápas Chelsea s Manchesterem sledovat na plátně v hotelové konferenční místnosti, někteří zůstali u televize na pokojích. Fandili většinou Chelsea. "Samozřejmě hlavně kvůli Petrovi," přiznal Marek Matějovský.
"Za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět. Chytil nejen penaltu Ronaldovi, ale také dvě velké šance v krátkém rozmezí. Svůj tým podržel," chválil ho Blažek. Podle něj šlo o zápas dvou rozdílných poločasů. "Nakonec to došlo k asi zasloužené remíze. Při penaltách měla Chelsea smůlu, hlavně když Terrymu ujela noha," všiml si.

Svůj tým podržel

"Zdá se, že má Manchester strašné štěstí. Hned jsem si vzpomněl na finále 1999 proti Bayernu, kdy to otočili v nastaveném čase. Teď si to Chelsea zasloužila víc. Petrovi jsem to hrozně přál, svůj tým hodně podržel," řekl záložník David Jarolím. "Byl kousíček od trofeje, ale nezískal ji. I takový je fotbal. Hned jak přijede, budeme se ho snažit povzbudit," dodal.
Hráči dokonce mezi sebou udělali tipovací soutěž. "Ani nevím, kdo nakonec vyhrál," tvrdil před čtvrtečním dopoledním tréninkem Matějovský. Sám tipoval výhru Manchesteru 1:0. "Něco mi říkalo, že to zvládnou," prozradil. S Čechem ještě nemluvil, telefonovat mu v těžkých chvílích nechtěl. "Měl svých starostí dost. Bude dost času si promluvit tady."
Jan Polák sledoval zápas na pokoji s Jaroslavem Plašilem. Nefandil nikomu, ale přál Čechovi. "Jsem nestranný. Líbí se mi ofenzíva Manchesteru a defenzivní práce Chelsea. Čekal jsem remízu. Škoda, že pak v rozstřelu ujela Terrymu noha a nedal," vracel se k utkání Polák.

Přijede v pátek večer

Pro Čecha měli všichni jen slova chvály. "Jak šel kopat Ronaldo, tak jsem říkal, že to Čechíno chytne. Chytil, ale pak stejně měl víc štěstí Manchester," řekl Polák. "Petra to určitě bude nějakou chvíli mrzet, ale vyrovná se s tím dobře. S Chelsea bude mít určitě ještě další šanci a jednou ten velký pohár podle mě dokáže získat," prohlásil Blažek.
Trenér Karel Brückner si rovněž nenechal finálovou bitvu ujít. "Petr je pořád stejný, zvládl bravurně dvě velice těžké situace," pochválil ho. "Jsem hlavně rád, že je v pořádku a po zranění zvládl odchytat dost zápasů," dodal kouč na adresu gólmana, který by se měl k týmu připojit v pátek večer.

Finále Champions league: Chelsea vs. Manchester united

20. května 2008 v 19:47 Liga Mistrů
Zítra to propukne, po EURU druhá nejvýznamnější událost tohoto roku FINÁLE LIGY MISTRŮ.
Letos poprvé v něm uvidíme Chelsea což je jen dobře. Ale i pro Manchester to bude zajímavé můžou totiž získat double tedy vyhrát Anglickou nejvyšší soutěž a Ligu Mistrů.
Vypadá to že zítra budou lidi na celém světě žhavit televize a ti šťastlivci kteří budou přímo na stadionu můžou fandit tam, jak já jim závidííím.
Toto bude historicky první anglické finále a podle mně bude velmi zajímavé.

O Chelsea

- Avrama Granta toto finále možná bude stát místo (pokud Chelsea prohraje) ale také může definitivně potvrdit to že je tím správným kdo má vést Chelsea.
- Terry, Carvalho a Drogba už se zotavili ze svých zranění a tudíž je jasné že nastoupí.
- Je možné že Essien bude hrát opět pravého beka tak jako proti Liverpoolu.
- R. Abramovič by se mohl dočkat ůspěchu ve své rodné zemi tedy v Rusku.

O Manchesteru

- C.Ronaldo prohlásil že z Manchesteru neodejde dokud v něm bude trenér Ferguson
- Zatímco G. Pique nejspíš brzy odejde do Barcelony.

Finále z minulých let

Champions League Final 1999:
2000-2001Season UEFA Champions League Final
Bayern - Real 2-1 2001/2002
Milan vs Juventus Finale Champions League 2003
LIVERPOOL - MILAN 2004 2005 Champions League Final Istambul
Barcelona vs Arsenal - 2006 Champions League Final
UEFA Champions League 2006 - 2007


Tohle vítězství patří všem ruským lidem, křičel Ovečkin

19. května 2008 v 13:53 Hokej
Ruští reprezentanti Alexandr Ovečkin (vlevo) a Ilja Nukulin s trofejí pro mistry světa v hokeji
Ruští reprezentanti Alexandr Ovečkin (vlevo) a Ilja Nukulin s trofejí pro mistry světa v hokeji
Fantastický obrat předvedli ruští hokejisté ve finále mistrovství světa v kanadském Quebeku. Dvakrát s domácím týmem prohrávali o dvě branky a ještě pět minut před koncem fanoušci Kanady slavili a chystali mistrovské oslavy. Jenže Rusové měli v kádru Ilju Kovalčuka. Hráče, který nemohl pro trest nastoupit v semifinále, a do té doby nevstřelil na turnaji branku. Nakonec se ale stal opěvovaným hrdinou.
Světelná tabule v quebecké hale Pepsi Colisée ukazovala, že do konce základní hrací doby finále zbývá přesně pět minut a třináct vteřin a Kanada vede ve finále mistrovství světa 4:3 nad Ruskem. Hala bouřila své "Let´s Go Canada", když náhle všechna vyčerpaná hrdla jen naprázdno polkla. To Ilja Kovalčuk právě vystřelil z levého kruhu před clonícím obráncem, vyrovnal na 4:4, a velkou radostí vyskočil na plexisklo nad mantinelem.
Z prodloužení pak neuběhly ani dvě minuty, když Rick Nash vyhodil puk na střídačku a rozhodčí podle nových pravidel museli kanadského hráče vyloučit za zdržování hry. Ruský trenér Bykov vzápětí poslal na led hned čtyři útočníky a ti nechali Nashe na trestné lavici pouze 47 vteřin. Fjodorov poslal puk na modrou čáru, kde kotouč jen taktak zkrotil Kovalčuk, srovnal si jej na hokejku, a švihem puk poslal přesně pod víko kanadské branky. Hned poté odhodil kanonýr Atlanty helmu a nechal se zasypat rozradostněnými spoluhráči.
"Pořád dokola se mě každý ptal, kdy už dám konečně gól... Tak tady je máte," usmíval se hrdina Kovalčuk po zápase. "Před třetí třetinou nám kromě našich věrných fanoušků a trenérů asi nikdo pořádně nevěřil. Seděli jsme v kabině a řekli si: hrajeme v Kanadě proti Kanadě, jednomu z nejlepších mužstev na světě. Přece nechceme prohrát. A taky jsme to nedopustili," radoval se.
"Z předchozích zápasů jsme věděli, že Kanada je nejnebezpečnější prvních deset minut. V závěru zápasu už jí trochu síly chyběly a když Ilja pět minut před koncem vyrovnal, začali jsme věřit... V prodloužení jsme pak hlavně chtěli hrát poctivě v obraně a vyvarovat se vyloučení," prozradil Alexander Sjomin recept na úspěch. "Jsme mistři světa, cítím se úplně neuvěřitelně. Zvláště mimořádné je, že se vyhrálo v Kanadě, v zemi tak zblázněné do hokeje," vychutnával si slastné pocity Alexander Ovečkin.
Kapitán sborné Alexej Morozov hodnotil triumf v Kanadě střízlivěji. "Zase tak moc jsme to neprožívali. My chtěli vyhrát hlavně před rokem doma, a to nám nevyšlo. Teď se to ale podařilo a že je to v Kanadě, je jen bonus navíc. Vítězství věnuji svému synovi, po kterém se mi moc stýská," vykládal dojatě. To Ovečkin byl o dost štědřejší. "Tohle vítězství patří všem lidem naší země. Vyhráli jsme zlato, o kterém jste tak básnili a pořád vyprávěli. Dokázali jsme to! Všechny vás miluji," křičel do kamer.

Bykov se zapsal do historie

Naposledy Rusové vyhráli mistrovství světa v roce 1993 a jako hráč u toho byl současný kouč sborné Vjačeslav Bykov. Nyní se tak zařadil k šestici slavných Bobrov, Michajlov, Hlinka, Augusta, Růžička, a Gustafsson, kteří získali zlato jako hráči i trenéři. Bykov měl výrazný podíl na tom, že se v kanadském Quebeku hrála na konci MS ruská národní hymna na počest vítězů. Loni v Moskvě to bylo naopak.

Norimberk sestupuje z německé ligy, Fenin vstřelil dvě branky

17. května 2008 v 21:18 Německá liga
Útočník Norimberku Jan Koller po prohře s Herthou Berlín
Útočník Norimberku Jan Koller po prohře s Herthou Berlín
Fotbalista Martin Fenin v posledním 34. kole německé bundesligy protrhl střelecké trápení a pomohl dvěma góly k výhře Frankfurtu nad Duisburgem 4:2. Norimberk, v jehož kádru jsou brankář Blažek, záložník Galásek a útočník Koller, sestoupil. Rozhodla o tom porážka 0:2 s Schalke. Mistrovský Bayern zakončil ligu vítězstvím 4:1 nad Herthou.
Třemi brankami se v dresu Bayernu blýsknul nejlepší střelec soutěže Luca Toni a brankář Oliver Kahn se rozloučil s kariérou. Ikona mnichovského klubu, v němž Kahn působil od roku 1994, si nesplnila přání vsítit v posledním duelu své dvacetileté kariéry branku. Za hosty nastoupili brankář Jaroslav Drobný i záložník Rudolf Skácel, jenž vypomáhal netradičně na levé straně obrany.
Mužstvo Norimberku včetně českých reprezentantů Tomáše Galáska a Jana Kollera v základní sestavě prohrálo v domácím prostředí se Schalke 04 dvěma góly Bordona. V konečném pořadí obsadil Norimberk šestnáctou pozici a sestoupil z nejvyšší soutěže.
Martin Fenin nejprve zvýšil v 15. minutě vedení Frankfurtu nad Duisburgem na 2:0 a sedm minut před koncem poločasu vsítil třetí gól. Frankfurt poskočil po výhře 4:2 na konečné deváté místo.

Gabriel se rozloučil remízou

O setrvání v soutěži bojoval na hřišti loňského mistra ze Stuttgartu tým Bielefeldu a souboj na dálku vyhrál. K poslednímu utkání v sestavě hostů nastoupil ex-olomoucký obránce Petr Gabriel a mohl se radovat z remízy 1:1. Za Stuttgart bude od příští sezóny hrát Jan Šimák, jenž přestoupil z Jeny.
Souboj Jiřího Štajnera z Hannoveru s Michalem Papadopulosem, jemuž v Chotěbuzi skončilo hostování, vyhrál prvně jmenovaný. Štajner zvyšoval na konci prvního poločasu na 2:0. Utkání domácí celek vyhrál 4:0.
Hamburk bojující o evropské poháry deklasoval v domácím prostředí Karlsruher 7:0 a poskočil na čtvrtou pozici. Hattrickem zazářil Jose Paolo Guerrero. Naopak až na šestou příčku klesl Leverkusen, který ve šlágru kola prohrál 0:1 s Werderem Brémy a bude hrát místo poháru UEFA "jen" Intertoto.
Bundesliga - 34. kolo:
Bayern Mnichov - Hertha Berlín 4:1 (3., 27., a 61. Toni, 33. Ribéry - 84. Domovčijski), Bochum - Rostock 1:2 (36. Mavraj - 40. Kern, 77. Bartels), Dortmund - Wolfsburg 2:4 (25. a 68. Frei - 3. Riether, 6. Marcelinho, 63. Schäfer, 76. Grafite), Frankfurt - Duisburg 4:2 (17. a 37. Fenin, 13. Amanatidis, 77. Heller - 59. Niculescu, 86. Daum), Hamburk - Karlsruhe 7:0 (34., 43. a 49. Guerrero, 78. a 89. Olič, 23. Van der Vaart z pen., 57. Trochowski), Hannover - Chotěbuz 4:0 (24. Bruggink, 45. Štajner, 59. Bergantin, 90. Balitsch), Leverkusen - Brémy 0:1 (80. Rosenberg), Norimberk - Schalke 0:2 (20. a 61. Bordon), Stuttgart - Bielefeld 2:2 (75. Gomez z pen., 85. Fischer - 10. Tesche, 87. Eigler).

Tak když se nám nepovedlo MS tak takdy sou slavné chvilky českého hokeje

15. května 2008 v 20:25 Hokej
A ještě na závěr taková malá blbůstka krásný nájezd Roberta Kysely.

Hadamczik odchází, na Švédy má prostě pech

15. května 2008 v 9:02 Hokej
Trenér Alois Hadamczik hovoří s Patrikem Eliášem před začátkem prodloužení se Švédskem.
Trenér Alois Hadamczik hovoří s Patrikem Eliášem před začátkem prodloužení se Švédskem.
Prohrané čtvrtfinále hokejového mistrovství světa v Quebeku bylo pro trenéra Aloise Hadamczika posledním zápasem na reprezentační střídačce. "Po třech letech končím a mrzí mě teď možná víc než je zdrávo, že jsme tady neudělali úspěch. Na Švédy mám prostě pech," připomněl, že národní tým pod jeho vedením podlehl Seveřanům i počtvrté za sebou na velké akci.
"Přitom jsme hráli zcela vyrovnaný zápas, bohužel oni dali o gól víc. Je smutné pro tak dobrý tým, který jsme tu měli, končit už ve čtvrtfinále po brance, kdy se puk v prodloužení tak trochu náhodně odrazil do naší sítě," říkal Hadamczik. "Tým umřel tak trochu na krásu. Předváděli jsme pěkný hokej, jenže turnaj se hodnotit jako neúspěšný. Teď se určitě ozvou kritikové, člověk ale někdy odvede maximum, přesto se úspěch nedostaví," tvrdil.
"Je mi líto těch kluků, sportovní štěstí jim nepřálo. Každý tým má své hrdiny i ty padlé, ale nedělal bych viníka z Hniličky. Čtvrtfinále odchytal dobře, spíš tam z naší strany chyběla větší zarputilost v předbrankovém prostoru, kde to občas dost bolí. Další příčinu vidím v neproměnění přesilovek, to zklamání budu do konce života nosit v hlavě," přiznal Hadamczik.
Milan Hnilička, jenž se po zápase hodně dlouho zdržel na dopinku, tak bude mít navěky před očima asi dlouho ten okamžik, jak tečovaný puk zajíždí za čáru a je konec... Zdrcený brankář pak dlouho ležel na ledě a kousek od něj křepčil shluk vítězů.
Na modré čáře při hymně soupeře stáli čeští hokejisté se skelnými pohledy zabořenými do ledu. Zato Švédové při odchodu z ledu hulákali jak na lesy a velebili gólmana Lundqvista. Nebýt jeho, letěli by dnes domů oni. Místo nich se vrací Češi.

Byli jsme blízko a pak rozhodne taková haluz, mrzelo hráče

15. května 2008 v 8:59 | blazja |  Hokej

Chelsea
Ještě necelé čtyři minuty před koncem vedli čeští hokejisté po úspěšném nájezdu Vrbaty nad Švédskem 2:1 a byli blízko postupu do semifinále mistrovství světa. Pak ale nechali hráči neobsazené hráče před brankou a dovolili soupeři po sražení Hniličky vyrovnat. A aby toho nebylo málo, tak v prodloužení za záda českého brankáře proklouzl puk odražený od brusle spoluhráče.
"Tři minuty nás dělily od toho, abysme přešli do semifinále a pak dostaneme takový dva náhoďáky," mrzelo po zápase Radima Vrbatu, který zařídil týmu obrat podařeným trestním střílením, kdy hvězdného brankáře Lundqvista vyšachoval bekhendovým zakončením. "Věřili jsme si, že už to do konce udržíme, říkali jsme si, že musíme hlavně dobře bránit. A pak přišel takovej blbej gól," připomněl vyrovnávací branku Zbyněk Michálek.

Musil: Milan prý vyjel z brankoviště

Švédové vyrovnali těsně poté, co Wallin srazil na hranici brankoviště Hniličku a střílející Marcus Nilson měl usnadněnou pozici. "Chtěli jsme, aby se rozhodčí podíval na video, ale on nám řekl, že Milan vyjel z brankoviště a sám tak inicioval kontakt. Pak už nemá cenu se sudím dál diskutovat, stejně už verdikt nezmění. Byl stoprocentně přesvědčený, že má pravdu," řekl asistent trenéra František Musil.
"Byly tam nějaké výroky, s kterýma jsme nesouhlasili. Ale svádět to na rozhodčí mi přijde takový blbý," odmítal Michálek, že by rozhodčí ovlivnili zápas. "To jsou vždycky jenom ´kdyby´, takové góly prostě bohužel padají. Teď jsme na to zkrátka doplatili my," nechtěl se v tom víc pitvat ani autor první české branky Tomáš Rolinek.

Weinhandl: Měli jsme kliku

V prodloužení přišla další a definitivně poslední tragédie českého týmu. Po vyloučení Erata se muselo mužstvo bránit modrožlutému náporu a když už se konečně útočník Nashvillu vrátil na led, praštil před brankou Weinhandl do puku tak, že se odrazil od brusle obránce Čáslavy a zapadl za Hniličkova záda. "Byl to hodně šťastný gól, hlavně jsem se snažil to nějak trefit. To se prostě občas stává, měli jsme tentokrát kliku," řekl švédský útočník po zápase.
"Bylo to pro nás čtyři už dlouhé střídání a už jsme toho všichni měli plný zuby. A když už jsme přestáli ty nejhorší chvíle a skončila přesilovka, tak tam padla takováhle haluz," vykládal se sklopeným zrakem Michálek, jenž byl při klíčovém okamžiku na ledě. "Hrozně nás mrzí, že jsme nesplnili cíle, které do nás lidi doma vkládali. Ale věřte, že nás to mrzí dvojnásob," dodal sklesle šikovný obránce.
"Odehráli jsme dobrý zápas, jenom jsme ho smolně prohráli. A když se vypadlo, tak se bude tenhle turnaj hodnotit špatně, to je jasné," uvědomuje si Rolinek. "Dali jsme do toho všechno, nemáme se zač stydět. Byly chvilky, kdy jsme nehráli, jak jsme si představovali, ale to postihne každý tým. Ta porážka je teď hodně čerstvá, nejradši bych byl někde sám," řekl na závěr kapitán reprezentace Tomáš Kaberle.