Moje životní motto zní: Život je jako žebřík do kurníku,krátkej a posranej.

Září 2007

Muž našel v harampádí mistrovskou medaili Manchesteru United

30. září 2007 v 18:15 | sport.cz |  Barclays Premier league
Obránce Wes Brown se raduje ze svého prvního gólu, který kdy za Manchester United dal.
Tomu se říká výhodná koupě. Nejmenovaný muž z Londýna koupil za deset liber při pouličním výprodeji krabici starého harampádí a mezi téměř bezcennými cetkami objevil originální medaili pro vítěze fotbalové Premier League ze sezóny 1996/1997. Prostřednictvím aukční síně Mullock's, která u tehdejšího mistra Manchesteru United ověřila pravost medaile, ji nyní zpeněží minimálně za 3000 liber.
30. 9. 2007 17:08LONDÝN
"Nechápu, jak se mohlo něco takového objevit ve starém harampádí," řekl nedělníku Sunday Mirror William Andrews z aukční síně Mullock's. "Když jsem ji tam viděl, byl jsem v šoku. A rozhodně jsem si nemyslel, že to je originál," přidal nálezce medaile, který si však přál zůstat v anonymitě. "Je škoda, že na ní není jméno hráče, kterému patří. Ale jak se říká, nálezce je vlastník a ten fotbalista si určitě může dovolit koupit si ji zpět," dodal.
Když se medaile dostala k zástupcům Mullock's, aukční síň kontaktovala vedení United. Podle něj nikdo z hráčů týmu ze sezóny 1996/1997 nehlásil ztracenou nebo ukradenou medaili. V tehdejším celku Manchesteru hrál například Eric Cantona, pro kterého to byla poslední sezóna v kariéře, David Beckham, ale i český záložník Karel Poborský.

Nového trenéra Chelsea trápí neproměněné šance

30. září 2007 v 18:14 | sport.cz |  Chelsea FC
Trenér Chelsea Avram Grant
Po odchodu trenéra José Mourinha se fotbalistům Chelsea Londýn stále nedaří najít optimální pohodu. Po příchodu nového kouče Avrama Granta prohráli s Manchesterem a pouze remizovali doma s Fulhamem. V posledním zápase Chelsea neproměňovala šance, navíc byl vyloučen kanonýr Didier Drogba a ještě se navíc zranil kapitán John Terry.
30. 9. 2007 14:10LONDÝN
"Nebyl to náš nejlepší zápas. Vytvořili jsme si dost šancí na to, abysme zvítězili, jenže jsme neskórovali," tvrdil Grant po zápase. "Potřebujeme dávat góly a vyhrávat, to je jasné. Hráči chtějí, ale je třeba ještě zlepšit pár věcí," myslí si.
Jeho hráči v zápase dominovali, jenže se jim nedařilo prosadit přes pevnou obranu hostí. A když už se jim to podařilo, skvěle zasáhl brankář Kasey Keller. Asi nejvíce se americký gólman vyznamenal v 53. minutě, kdy pohotově zasáhl před střelou Kaloua. Brzy poté Ševčenka vystřídalPizarro a když byl v 70. minutě vyloučen Drogba, ofenzíva Chelsea totálně vyhasla.
Premier League na Sport.cz:
Vše o sobotních zápasech najdete zde
Naopak mohl tři body získat Fulham nebýt Petra Čecha. Český brankář intuitivně nohou vyrazil střelecký pokus Paula Koncheskyho osm minut před koncem. V poslední minutě ještě před brankou Clint Dempsey minul přihrávkuDiomanse Kamary.
"Kdokoli by byl s bodem z Chelsea spokojen. Ale když jste tak blízko vítězství, tak to zamrzí," vykládal kouč Fulhamu Lawrie Sanchez. "Máme jen bod, ale ukázali jsme svou sílu. A chceme ještě více, nespokojíme se jen s tím, co dosud máme," dodal Sanchez.
Obránce Chelsea John Terry utrpěl zranění v prvním poločase zápasu s Fulhamem po střetu s Dempseym a dnes by se měl podrobit operaci čelisti. "Chtěl pokračovat dál, ale nehodlali jsme riskovat. Hráči tvrdili, že tam byl loket, ale ještě jsem neviděl záznam," řekl Grant ke zranění svého kapitána. Terry nejspíš vynechá zápas Ligy mistrů v příštím týdnu, kdy se Chelsea představí ve španělské Valencii.

Fotbalisté Chelsea znovu nevyhráli, v Portsmouthu padlo 11 branek

30. září 2007 v 18:13 | sport.cz |  Barclays Premier league
Útočník Chelsea Andrej Ševčenko.
Ani druhý ligový zápas, při němž usedl na lavičku Blues nový manažer Avram Grant, nedokázali fotbalisté Chelsea vyhrát. V londýnském derby s Fulhamem se fotbalisté týmu kolem Petra Čecha rozešli smírně po bezbrankové remíze. Právě český brankář zachránil těsně před koncem pro svůj tým alespoň bod reflexivním zákrokem.
29. 9. 2007 16:45 - 29. 9. 2007 20:29 AktualizovánoLONDÝN
Po měsíční přestávce se do základní sestavy loňského vicemistra Premier League vrátil Didier Drogba a ze začátku utkání byl hodně vidět, jeho pokusy se však za záda hostujícího brankáře Kellera nedostaly.
Hráči Fulhamu se spoléhali na rychlé brejky. Obránce Chelsea zaměstnávali hlavně Paul Konchesky a Diomansy Kamara. Snahu měli usnadněnou po tom, co do druhého poločasu nenastoupil kvůli zranění domácí kapitán John Terry, který má po jednom ze soubojů zlomenou lícní kost a ještě v sobotu se podrobí operaci, a také díky druhé žluté kartě a následnému vyloučení Didiera Drogby.
Nejlepším hráčem domácích byl záložník Joe Cole, který se snažil režírovat hru, komunikace mezi ním a útočníky však vázla. Ani Ukrajinec Ševčenko se z mlhavých výkonů posledních zápasů nevzpamatoval a předvedl matný výkon. V průběhu druhé půle ho vystřídal Claudio Pizarro, čímž se hra zpřesnila, ale k vytoužené brance tento tah nevedl.
Vedení londýnského velkoklubu po jmenování Granta do pozice manažera Chelsea tvrdilo, že není pouze dočasným koučem, ale po podobných výkonech, které jeho svěřenci předvádí, se budou muset Abramovič a spol. obrnit trpělivostí. Fanoušci totiž svou nespokojenost dávají čím dál hlasitěji najevo, poukazují na to, že jejich klub "není hračka na hraní". V posledních minutách se stadiónem ozývalo jméno bývalého portugalského manažera Josého Mourinha.

Jedenáct branek v Portsmouthu

Nevídanou přestřelku vidělo dvacet tisíc fanoušků na stadiónu Fratton Park, kde se utkal domácí Portsmouth s Readingem a vyhrál vysoko 7:4. Třikrát se přitom trefil Benjani Mwaruwari, který na poslední chvíli nahradil zraněného Kanua. Útočník ze Zimbabwe skóroval už po šesti minutách a další gól přidal v 36. minutě. Těsně před koncem poločasu snížil Hunt, a na dílčím skóre 2:1 nebylo nic zvláštního.
Jenže ve druhé půli se spustil brankový uragán. Dave Kitson sice hned na začátku vyrovnal, ale za sedm minut dostal domácí opět do vedení obránce Hreidarsson, za další čtvrthodinu dokonal hattrick Benjani a za dalších pět minut vedl Portsmouth zásluhou Kranjčara už 5:2. Oba týmy se i nadále netrápily obrannými povinnostmi a výsledkem bylo konečných jedenáct branek, málo vídaný jev i v hokeji.

Arsenal stále vede

Arsenal i bez zraněného Tomáše Rosického prodloužil úspěšnou sérii a po výhře v derby na hřišti West Hamu 1:0 zůstává bez porážky v čele tabulky. Soupeř Slavie v Lize mistrů znovu předváděl ofenzivní festival a už ve 13. minutě vstřelil nizozemský útočník Van Persie jediný gól zápasu. Přihrál mu na něj Bělorus Hleb, ale po půlhodině hry trávník opustil na nosítkách po ostrém faulu Nobleho. Trenérovi Wengerovi tak vypadl další tvořivý záložník.
Sestava Arsenalu: Almunia - Sagna, Touré, Senderos, Clichy - Hleb (31. Eboue), Fabregas, Flamini, Diaby - Adebayor (79. Gilberto), Van Persie (88. Bendtner).
Další favorit Liverpool vyhrál 1:0 na půdě Wiganu, vítězný gól vstřelil Benajun z Izraele až patnáct minut před koncem. Fotbalisté Manchesteru City sice doma s Newcastlem prohrávali, ale nakonec si připsali tři body za vítězství 3:1. Na svém hřišti jsou letos stále stoprocentní.
Hosté, v jejichž barvách odehrál celý zápas český stoper David Rozehnal, vedli brankou Nigerijce Martinse, ale Bulhar Petrov ještě do přestávky vyrovnal. Po změně stran pak Belgičan Mpenza hlavičkou a Brazilec Elano nádhernou trefou z přímého kopu zařídili, že body zůstaly doma.
Manchester United vděčí za tři body z Birminghamu Portugalci Cristianu Ronaldovi. Hostům se zranil nizozemský brankář Van der Sar, do druhého poločasu ho nahradil Polák Kuszczak.
Premier League - 8. kolo:
Manchester City - Newcastle 3:1 (38. Petrov, 47. E. Mpenza, 86. Elano - 29. Martins), Chelsea - Fulham 0:0, Derby - Bolton 1:1 (19. Miller - 32. Anelka), Wigan - Liverpool 0:1 (75. Benajun), Portsmouth - Reading 7:4 (7., 37. a 70. Mwaruwari, 55. Hreidarsson, 75. Krancjar, 81. Davis, 9O. Muntari z pen. - 45. Hunt, 48. Kitson, 79. Long, 90. Shorey), Sunderland - Blackburn 1:2 (90. Leadbitter - 54. Bentley, 55. Cruz), West Ham United - Arsenal 0:1 (13. Van Persie), Birmigham - Manchester United 0:1 (51. C. Ronaldo).

Shrnuto, podtrženo...

Co nám přineslo derby? Tak nejenže nám fandům Chelsea mírně řečeno "pokazilo" neděli, ale po sobotě si už můžeme být naprosto jistí, že beznaděj v útočných řadách není hraná, a že záloha bez Frankieho prostě neví, jak má hrát….
Terry je pryč, tak tohle jsem si řekl hned po návratu k televizi na druhý poločas! Náš kapitán je v těchto chvílích už zřejmě po operaci a my můžeme jen doufat, aby se vrátil co nejdřív… Ale popravdě řečeno nemusíme propadat beznaději, jelikož Alex byl, alespoň podle mého názoru nejlepším obráncem druhého poločasu a byl tedy za J.T-ho důstojnou náhradou…

Drogba si musel včera připadat jako někde ve městě s velmi hustým provozem. Ze začátku vysel pořád v nějaké koloně, nemohl se pořádně rozjet a ve chvíli kdy už se pomaličku dostával z centra, tak mu na semaforu naskočila červená a on mohl dát svého miláčka (auto) do myčky o dobrou čtvrthodinku dřív než ostatní závodníci… Bavit se tady o tom zda to Didie udělal schválně je naprosto zbytečné, ale stejně tak je zbytečné bavit se o tom, že by to červenka být neměla.

Čech muž jednoho zákroku. Nevím, jak rychle Petr Čech čte, ale pokud by si na utkání bral nějaké noviny, tak by si asi pěkně početl, jen by ho zřejmě rozčiloval ten hukot fanoušků za ním, ale možná pokud by je poprosil nechali by toho (co by pro svého Péťu neudělali) a odkopy by obstaral nějaký stoper to není problém… Horší by to bylo ve chvíli, kdyby se na bránu opět řítil Konchesky a Petr tam nebyl, Chelsea si však jeho připraveností může být tak jistá jako tím, že po Shevchenkovi příjde Pizarro.

Ale stěžovat si na rozhodčího by byl opravdoví nesmysl, jelikož to s jakou chladnokrevností neviděl ruku Ben Haima je až zarážející. Buďme jen rádi, že se v tu chvíli v tomto hráči neprobudila FairPlay nálada a rozhodčímu se nešel udat.

To, že fandové Chelsea na konci zápasu pískali a bučeli už je ohraná písnička a není se čemu divit. Zápas to nebyl nezajímaví, ba ani nudný, dokonce se dá říct, že se na to dalo dívat, ale přece jenom se ten zápas lépe sledoval fandovi Manchesteru než nám Modrým fandům.

Osobně tleskám snaze Avrama Granta o závěrečný tlak, i když byl to risk, který málem Fulham potrestal a mohlo to být ještě horší, protože Chelsea není zvyklá doma prohrávat. Holt Stamford Bridge je trochu jiné kafe oproti Old Trafford kam si pro vítězství jezdí kluby z nižších lig.
To ale nemělo být nic proti fandům Manchesteru, bylo to jen holé konstatování.

Tedy: Drogba dostal červenou a bude chybět v dalších zápasech.
Terry se zranil a až pooperační dny rozhodnou o vážnosti jeho zranění.
Gólová mizérie pokračuje a na tým se třemi útočníky to je až žalostné.
Lamps,Ricardo tihle dva už by mohli teoreticky stihnout další ligový zápas a tedy vrátit Chelsea zašlý jas.
Petr Čech je pořád stejný čaroděj a naprosto s přehledem vládne brankovišti Modrého klubu.
Avram Grant se snaží a tuto snahu bychom měli ocenit.

Chelsea se právě teď nachází v době temna.
Nám už ale nezbývá nic jiného než doufat že "všechno zlé je pro něco dobré".
Chelsea 4ever..

MS 06 Italské Góly z MS na PES 6

29. září 2007 v 20:54 | blazja |  KONAMI
Chelsea

PES 6 moje video

29. září 2007 v 18:38 | Já je to moje video na Youtube.com |  Moje videa na Youtube.com

Sparta přišla o Huška, zranil se na tréninku

29. září 2007 v 18:16 | idnes.cz |  Gambrinus liga

Kouč sparťanských fotbalistů Bílek má nyní má do středu obrany jen Brezinského a Kadlece

Luboš Hušek 29.09.2007 12:56 - P r a h a - Přibližně dva měsíce se bude muset fotbalová Sparta obejít bez defenzivního záložníka Luboše Huška. Ten si totiž na dnešním tréninku při pádu na zem zlomil klíční kost. Je možné, že už na podzim do ligových zápasů ani nezasáhne. Trenér Bílek tak přišel o dalšího důležitého hráče ze základní sestavy.

Bayern znovu vyhrál a zvyšuje náskok

29. září 2007 v 18:14 | idnes.cz |  Německá liga

Fotbalisté Werderu Brémy osmi góly znemožnili Bielefeld

Bayern Mnichov - Leverkusen: Klose, Haggui
Karim Haggui z Leverkusenu (vlevo) v souboji s Miroslavem Klosem z Bayernu Mnichov.
Autor: Reuters

Terry poprvé o odchodu Mourinha

John Terry poprvé od odchodu Josého Mourinha veřejně o této věci promluvil. Reagoval tak na nedávné změny v klubu a novinové zprávy týkající se kapitána blues. Exkluzivně pro Chelsea TV.
"Byl to pro nás šok. Zažívali jsme těžké období v minulém týdnu. Ale v pohárovém utkání jsme se dali dohromady a získali výsledek, který jsme potřebovali."
"Nyní potřebujeme tři body a bylo by hezké, kdybychom se vrátili na vítěznou dráhu, zvláště proti městským rivalům."
"Všichni si uvědomujeme, jak mimořádný a skvělý manažer to byl," pokračoval John. "Ale jako klub musíme dál. Nemůžeme se nad tím zdržovat, jinak to ovlivní náš výkon a výsledky."
"Objevily se různé ošklivé věci v tisku. Některé velmi nepravdivé o mně a manažerově odchodu, často spojující se mnou. Celé je to nesmysl. Rád bych o tom mluvil dříve, ale vedeme trestní stíhání proti dvěma novinářským tiskům."
"Vím, že několik fanoušků bylo zklamáno, že jsem se k věci osobně nevyjádřil, ale já bych to byl moc rád udělal."
"Měl jsem manažera moc rád. Mohu o něm říkat jen skvělé věci. Pro mě osobně a pro klub byl ohromný. Dokázal tu s námi a my pod ním velké věci."
"Jsem těmi všemi příběhy znechucen. Myslím, že fanoušci vědí, že jsem oddaný svému klubua všichni, co jsou s Chelsea spojeni plus já, vždy budeme. Budu stále milovat Chelsea," zakončil Terry.

Góly na PES 6

Rozhovor se Ševčenkem

Byly to obtížné měsíce pro Andreje Ševčenka, ovšem, znovu fit, přiznává, že se dostává zpět do tempa. Zároveň doufá, že v den svých narozenin vstřelí Fulhamu gól.
29. září oslaví Ševa své jednatřicáté narozeniny a jeho přání je přidat ke gólu v Lize Mistrů další.
Ukrajinec se zatím letos ukázal v barvách Chelsea třikrát a přiznává, že jeho první start byl důležitý pro sebedůvěru. "Ano, každý zápas je pro mě a Chelsea důležitý, řekl Ševa. "V každém zápase chci ze sebe vydat to nejlepší."
Ševčenko, jenž se upsal klubu za rekordní sumu v roce 2006, je připraven ukázat Premier League svou gólovou formu, kterou předváděl na San Siru. Doufá, že už v sobotu ukáže, čeho je schopen.
V lize už Chelsea 3x v řadě nevyhrála, takže cíl proti Fulhamu je jasný. Ševa ale věří, že tým je v dobré náladě a pohodě, navzdory potížím, kterým čelila v posledních zápasech.
"Myslím, že je to ok. Je to těžký okamžik pro tým, hráče i klub kvůli velkým změnám ve vedení. Ovšem toto je šance pro hráče dát se dohromady a udělat pro klub to nejlepší," vysvětluje ukrajinský kanonýr.
Pár slov směřovala i k výkonu proti Manchesteru UTD, kdy do vyloučení Obi Mikela, jsme hráli poměrně vyrovnaně.
"Bylo to těžké utkání, navíc po třiceti minutách o muže méně. Tým hrál dobře, spolehlivě v obraně a na hřišti zkoušel ze sebe vydat to nejlepší. Hráli jsme na Old Trafford o deseti a to je obtížné. Dát gól tam je rovněžvelmi složité."
Ukrajinec se vyjádřil i k novému trenérovi Avramu Grantovi.
"Znám ho jako sportovního ředitele klubu. Nyní to zkouší jako manažer a každý hráč s ním má stejný vztah," řekl útočník.
Ševčenko vypadá, že nabírá opět formu, a to ve správnou dobu. Blíží se utkání s Valencií.
Hráč, který rozhodl svou penaltou finále LM v roce 2003, který o dva roky později opět ve finále penaltu nedal, ví o nejprestižnějsí evropské klubové soutěži vše a má pěkné vzpomínky na poslední návštěvu stadionu Mestalla.
"Byl to velmi obtížný zápas, domácí odehráli dobré utkání. Loni jsme tam získali cennou výhru (1:2). Nyní se o to opět pokusíme," dodal.
Vzdává se myšlenky, že gól, který loni vstřelil Valencii, je to nejlepší, na co vzpomíná. "Ne, každý zápas, ve kterém skórujete a tým vyhraje, je skvělým okamžikem pro hráče."
S 60 góly v evropských soutěžích (47 v LM) je Ševa společně s kanonýrem AC Milan Inzaghim jen dvě branky za rekordem Gerda Mullera. Útočník Chelsea tvrdí, že je to pěkné, ale není to věc, na které mu nějak záleží. Soustředí se raději na své výkony.
"Je to vynikající soutěž s vynikajícími hráči. Navíc velmi prestižní," řekl Andrej.
"Ale nepřemýšlím nad tím, kolik jsem vstřelil branek. Hlavní je vítězství. Jestli dám gól a tým vyhraje, pak je to velmi dobré."
Pro teď je Ševčenko rád, že vůbec může hrát po problémech s kýlou a zády. Toto, jak říká, ho nepustilo ani k jeho druhé vášni - hraní golfu.
"Moc si nezahraju, protože máme spoustu zápasů a já měl problémy se zády. Není čas," přiznal. "Život na hřišti je složitý, jsme zaneprázdněni. Potřebujete trávník, soutěž a tým ke hře."
Ševa doufá, že bude i nadále využíván v následujících týdnech a týmu pomůže na všech frontách a začne gólem v den svých narozenin.

Přijde do Chelsea jiný kouč místo Granta?

27. září 2007 v 19:19 | idnes.cz |  Chelsea FC

Mourinho by mohl vést anglickou reprezentaci nebo Tottenham, říkají britští novináři

Avram Grant 27.09.2007 14:11 - L o n d ý n - Zůstane neznámý izraelský trenér Avram Grant koučem fotbalistů Chelsea? Nebo anglický klub po odchodu Portugalce José Mourinha angažuje trenérskou celebritu? Spekulace o novém kouči Petra Čecha, Johna Terryho a spol. pořád plní stránky anglických médií.

0:1

2. kolo - středa 5. září 2007, 17.00 hod.

26. září 2007 v 16:47 | sport.cz |  Chelsea FC
Brazilec Ronaldinho z Barcelony se raduje ze své branky proti Gimnasticu.
Brazilský fotbalista Ronaldinho v dresu Barcelony
Majitel Chelsea Roman Abramovič dělá vše pro to, aby po skončení letošní sezóny přivedl do londýnského klubu hvězdu Barcelony Ronaldinha. Brazilskou hvězdu láká i na příjem, o kterém se nikomu ve světovém fotbale nesní.

26. 9. 2007 09:03 LONDÝN
Hráčův agent podle deníku Sun souhlasí s nabídnutými podmínkami: za pětiletou smlouvu s Chelsea by Ronaldinho dostal neuvěřitelných 58 miliónů liber (asi 2,3 miliardy korun). Ročně to představuje 11,6 miliónu liber a týdně neuvěřitelných 223 000 liber. Nejvíce má ze současných hráčů kapitán John Terry, který si za týden přijde na 135 000 liber.
Ronaldinho má, jak tvrdí Sun, ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši 85 miliónů liber. Chelsea tuto částku neakceptuje, ale šla by údajně na 70 miliónů, což by byl i tak přestupní rekord. A Barcelona, kde má Ronaldinho smlouvu ještě na tři roky, by za takový balík asi svůj klenot prodala. Ronaldinho vydělává momentálně v katalánském velkoklubu v přepočtu 135 000 liber týdně. Mezi zájemci o jeho služby stojí údajně také AC Milán, ale není schopen konkurovat nabídce Chelsea.

Abramovič nabídl post kouče Chelsea Van Bastenovi

26. září 2007 v 16:43 | sport.cz |  Chelsea FC
Trenér Marco Van Basten na tiskové konferenci před zápasem Česko - Nizozemsko
Trenér Marco van Basten
Fotbalisté londýnské Chelsea by opět mohli mít trenéra se zvučným jménem. Po odchodu proslulého kouče José Mourinha minulý týden sice tým převzal veřejnosti neznámý Avram Grant, jenže majitel klubu Roman Abramovič už loví nového vůdce střídačky mezi protřelými osobnostmi. O víkendu od něj dostal nabídku trenér holandské reprezentace a bývalý skvělý hráč Marco Van Basten. Ruský miliardář nyní čeká na odpověď.
26. 9. 2007 15:51LONDÝN
Podle britského deníku The Sun doporučil Van Bastena Abramovičovi technický ředitel Chelsea Frank Arnesen. Tvrdí to i bývalý kouč Realu Madrid Fabio Capello. "Frank a Marco se dobře znají z působení v nizozemském fotbale, proto také o možnosti angažovat van Bastena řekl Abramovičovi," řekl Capello.
Ruský miliardář Abramovič má k Nizozemcům vřelý vztah, pomáhal mimo jiné také Guusi Hiddinkovi při jeho nástupu do funkce trenéra ruské fotbalové reprezentace. Van Basten údajně nyní uvažuje o tom, jak by mohl opustit nizozemský národní tým. Jeho svěřenci jsou momentálně na druhém postupovém místě skupiny G v kvalifikaci na ME 2008.
Čtyřicetiletý Van Basten navštívil v neděli utkání Premier League mezi Manchesterem United a Chelsea a v hledišti stadiónu Old Trafford mimochodem seděl těsně za Abramovičem. Nizozemská legenda ale tvrdila, že ji na zápas pozval Manchester.
Působení Izraelce Avrama Granta, jehož premiéra na střídačce Chelsea začala porážkou s Manchesterem United 0:2, se tak zdá být jen přechodnou epizodou. "Minulý týden jsem byl dotázán, zda bych na čas převzal tým. Na jak dlouhou dobu to bude, to nevím," přiznal v úterý britským médiím sám Grant.

Trio blízko návratu

Avram Grant plně doufá v návrat Franka Lamparda, Didiera Drogby a Ricarda Carvalha, kteří by měli být připraveni k hře už v příštích 14 dnech.
Frank Lampard už nehrál od zápasu z Portsmouthem, kdy nemohl nastoupit kvůli zranění stehenního svalu. Zatímco je Carvalho mimo hru už od poloviny srpna kvůli problému s kotníkem.
Držitel Zlaté kopačky Didier Drogba má také potíže s kolenními vazy a ke hře se vrátí až bude stoprocentně fit.
Všichni tito hráči se už vrátili zpět k trénování, a tak je může nový manažer Avram Grant brzo zahrnout mezi své plány.
"Didier začal trénovat už včera, což je o týden dříve než jsme očekávali," řekl Grant pro Skysports News. Dnes se přidal i Ricardo Carvalho a Frank už před několika dny.
"Vše dělají velmi důkladně a očekávám od nich, že už je brzo v týmu uvidím. Ohledně jejich přístupu k práci můžu říkat jen dobré věci."
"Chtějí hrát co nejdříve to půjde a my to také chceme, chybí nám."
"Budeme je několik dní pozorovat jak trénují a myslím, že v příštích dvou týdnech můžeme očekávat jejich návrat na hřiště. Což je dobrá zpráva."
Grant také tvrdí, že hráči nemají v kabině mezi sebou žádný problém, poté co vystřídal Mourinha ve funkci trenéra.
Izraelec dodal: "Jsem velice šťastný z postoje hráčů a hlavně od těch zraněných. Všichni chtějí hrát.
"Myslím, že Chelsea si je vědomá toho, co teď předvádí. Je to velmi profesionální klub, má dobrý přístup a doposud jsem zatím neviděl žádný problém."

Čech: Rozhodlo vyloučení

Brankář Chelsea Petr Čech vyčítá Obi Mikelovi červenou kartu ve včerejším ligovém utkání na Old Trafford.
Nigérijský záložník uviděl bez předchozího napomínání červenou kartu po ošklivém zákroku na Evru. To už po půl hodině hry.
"Takto brzké vyloučení zápas hodně ovlivnilo, prakticky to rozhodlo," řekl český reprezentační brankář. "Druhým rozhodujícím momentem byla vedoucí branka domácích v nastaveném čase prvního poločasu."
"Manchester pak mohl pouze kontrolovat hru a nikam se nehnat," pokračoval.
"Do utkání jsme vstoupili s pozitivní náladou a chtěli jsme získat body. Manchester neměl moc šancí a hra byla docela vyrovnaná do osudného vyloučení."
"Penalta pak definitivně rozhodla."
Bývalý brankář Rennes chce vrátit Chelsea na vítěznou dráhu. Před nimi je teď pohárové utkání s Hull City.
"Jako obhájci chceme tuto trofej opět získat, takže náš cíl je vyhrát tam," řekl Čech.
"Po dvou remízách a dvou porážkách potřebujeme zvítězit," zakončil brankář Chelsea.

Grant: Rozhodnutí rozhodčího ovlivnilo utkání

Odevzdaná Chelsea zaslouženě prohrála na Old Trafford a komplikuje si tak cestu za úspěchem v Premier League. Ofenzíva byla jako vždy bezzubá, ale nový manager se zaměřil především na chyby rozhodčího a své hráče za odvedenou práci pochválil.
"Možná jsem poněkud naivní, ale podle mě rozhodčí Mike Dean svým rozhodováním ovlivnil utkání," začal ve stylu svého předchůdce Josého Mourinha. "Nejdříve sporné vyloučení. Pak branka v čase, kdy už se dávno hrát nemělo a nakonec penalta po (ne)faulu Ben Haima."
"Nerad o těchto věcích mluvím, ale když jste se mě na to zeptali, tak jsem o tom musel přemýšlet," obhajuje svá slova Grant. Izraelec, který se ke kormidlu dostal v úterý, na závěr pochválil své hráče za pracovitost, kterou v průběhu týdne předvedli. "Jsem na ně pyšný. Odvedli výbornou práci. V hotelu se stejně jako na trénincích chovali ukázkově. Pokud ukáží stejné zaujetí, tak to bude v pořádku," zakončil Grant.